Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Bank Zachodni WBK i Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza łączą siły na rzecz pomorskich przedsiębiorców

20 listopad 2015

Bank Zachodni WBK oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza będą wspólnie wspierać pomorskie firmy w handlu zagranicznym. Celem podpisanego właśnie porozumienia jest edukacja regionalnych przedsiębiorców w zakresie poszukiwania partnerów biznesowych z innych krajów oraz ekspansji na nowe rynki. Współpraca zakłada m.in. organizację cyklu konferencji dla przedsiębiorców, podczas których będą omawiane różnorodne aspekty działalności eksportowej. Porozumienie jest częścią Programu Rozwoju Eksportu, przygotowanego przez Bank Zachodni WBK wspólnie z partnerami merytorycznymi.

 

Łączymy siły, żeby jeszcze skuteczniej docierać do przedsiębiorców z Pomorza, planujących wejście na nowe rynki” – mówi Robert Wiński, dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Banku Zachodniego WBK w Gdańsku. „Chcemy nie tylko pokazywać, że eksport to szansa na rozszerzenie działalności i większe zyski, ale również udostępniać praktyczne narzędzia ułatwiające ekspansję zagraniczną, takie jak chociażby portal Santander Trade, który zawiera informacje o wymianie handlowej z 185 krajami oraz przeszło 25 tys. raportów dotyczących różnorodnych branż” – dodaje Robert Wiński.

 

Przedsiębiorcom, którzy będą chcieli znaleźć potencjalnego partnera biznesowego z zagranicy, zadanie ułatwi specjalna baza importerów i eksporterów

Santander Trade. Ponadto, pomorskie firmy zainteresowane ekspansją, będą mogły korzystać ze wsparcia Biura Rozwoju Biznesu Międzynarodowego Banku Zachodniego WBK, które pomoże w rozpoczęciu działalności na nowych rynkach.

 

Eksport to przyszłość dla rozwijających się firm, a my razem zadbamy, by je jak najlepiej na tę przyszłość przygotować” – mówi Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

 

Partnerzy porozumienia wspólnie zorganizują szereg spotkań z pomorskimi przedsiębiorcami, podczas których poruszone zostaną m.in. kwestie wykorzystania funduszy unijnych w rozwoju działalności eksportowej. Nie zabraknie również ważnej dla regionu tematyki morskiej. Na 2016 rok przewidziano kilkanaście spotkań w wybranych miastach województwa pomorskiego.

 

Jak przypomina Robert Wiński, to nie pierwsza tego typu inicjatywa Banku Zachodniego WBK na rzecz przedsiębiorców z regionu Pomorza. „Wcześniej nawiązaliśmy podobną współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Chcemy zachęcać różne środowiska i instytucje do jeszcze większego zaangażowania we wsparcie regionalnych eksporterów” – mówi Robert Wiński. „Współpraca jest kluczem do sukcesu” – dodaje.

 

Podpisane 5 listopada br. porozumienie jest częścią Programu Rozwoju Eksportu przygotowanego przez Bank Zachodni WBK wspólnie z partnerami merytorycznymi: Bisnode, Google i Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. Celem Programu jest praktyczne wsparcie polskich firm w handlu zagranicznym.

 

Program Rozwoju Eksportu realizowany jest przez Bank Zachodni

WBK wspólnie z partnerami merytorycznymi: Bisnode, Google oraz Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. Celem Programu jest wsparcie polskich przedsiębiorców w ich działalności na rynkach międzynarodowych. W maju i czerwcu 2015 roku, w ramach inauguracji Programu, odbył się cykl 12 konferencji w największych polskich miastach. Wzięło w nich udział prawie 700 przedstawicieli firm reprezentujących szerokie spektrum branż. Program Rozwoju Eksportu objęty został honorowymi patronatami Ministra Gospodarki oraz Ministra Spraw Zagranicznych.