Nowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp zapewniają oszczędności firmom i pracują w chmurze

Nowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp zapewniają oszczędności firmom i pracują w chmurze

Firma Sharp wprowadza na rynek czarno-białe urządzenia wielofunkcyjne zintegrowane z chmurą oraz licznymi funkcjami przyjaznymi dla środowiska – nowe modele pomogą zwiększyć oszczędności w dużych i średnich grupach roboczych

Firma Sharp wprowadza do sprzedaży sześć energooszczędnych, czarno-białych urządzeń wielofunkcyjnych z wyjątkowymi możliwościami wymiany danych w sieci. Urządzenia MX-M565N, MX-M465N i MX-M365N są standardowo przystosowane do pracy w chmurze i wyposażono je w system udostępniania plików Sharp Cloud Portal Office, natomiast modele MX-M564N, MX-M464N i MX-M364N mają tę funkcjonalność w opcji, na wypadek, gdyby okazała się ona potrzebna w przyszłości. Ponadto maszyny te są wyposażone we wszystkie funkcje, których można oczekiwać od urządzeń wielofunkcyjnych zintegrowanych z siecią. Nowe modele wyróżnia też szeroka gama nowoczesnych, opcjonalnych urządzeń obróbki końcowej, które mogą być potrzebne podczas kopiowania i drukowania dokumentów w średnich i dużych grupach roboczych.
Firma Sharp ogłasza również wprowadzenie nowego, rewolucyjnego tonera Mycrostoner-CAP™, który umożliwia druk w niższej temperaturze, co z kolei zwiększa energooszczędność urządzenia.
Urządzenia zaawansowane ekologicznie
Firma Sharp stworzyła innowacyjną formułę toneru, która pozwala znacznie obniżyć ilość energii niezbędnej do drukowania i kopiowania dokumentów. Nowy toner Mycrostoner-CAP™ firmy Sharp topi się w niższej temperaturze. Pozwala to osiągnąć jeden z najniższych na rynku wskaźników całkowitego zużycia energii (TEC) i pomaga zmniejszyć koszty prowadzenia firmy.
Nowa seria urządzeń wykorzystuje również plastik z biomasy, wykonany z materiałów roślinnych, co ogranicza negatywny wpływ na środowisko. Ponadto urządzenia te wyposażono w zestaw inteligentnych funkcji wpływających na zmniejszenie zużycia energii. Przykładowo, każdy z tonerów „uczy się” harmonogramu użycia i przechodzi w stan uśpienia, gdy szacuje, że nie będzie wykorzystywany. Sprzyjającą oszczędzaniu energii jest również funkcja automatycznego wyłączania po każdym zakończonym zadaniu. Funkcję tę można także zaprogramować w taki sposób, by była sterowana zegarem.
Gotowe do pracy w chmurze
Aby przenieść wydajność biura na całkowicie nowy poziom, urządzenia MX-M565N, MX-M465N i MX-M365N są standardowo wyposażone w możliwość bezprzewodowego łączenia z siecią poprzez Wi-Fi. Mogą one również łatwo wymieniać pliki przy pomocy serwisu Sharp Cloud Portal Office.
Bezpośrednio z dotykowego panelu sterowania można uzyskać dostęp do dokumentów zapisanych w chmurze. Użytkownicy mogą pracować również bardziej efektywnie, skanując dokumenty bezpośrednio do Cloud Portal Office, wymieniając je łatwo z współpracownikami w biurze i poza nim.
Dla firm, które w tym momencie nie są zainteresowane usługami w chmurze, przygotowano modele MX-M564N, MX-M464N i MX-M364N. Urządzenia te można łatwo przystosować do pracy w chmurze poprzez proste rozszerzenie platformy Sharp OSA, dostępne z panelu sterowania. Wspomniane modele również można opcjonalnie wyposażyć w łączność Wi-Fi.
Darmowa aplikacja mobilna Sharpdesk mobile pozwala użytkownikom łączyć się z nowymi urządzeniami poprzez sieć Wi-Fi, a następnie przeglądać i drukować różnego typu pliki biurowe. Użytkownicy mogą ponadto skanować dokumenty i przesyłać je bezpośrednio z urządzenia biurowego do tabletów i smartfonów.
Funkcje zwiększające wydajność
Oprócz szybkich i niezawodnych funkcji drukowania i kopiowania, szybkiego skanowania oraz możliwości sprawnego przetwarzania dużych nakładów, wyposażenie opcjonalne nowych urządzeń obejmuje również automatyczne funkcje obróbki końcowej, które pozwalają stworzyć profesjonalne, czytelne dokumenty wysokiej jakości. Modele te obejmują szeroką gamę opcji obróbki końcowej wszelkiego typu dokumentów, włączając w to broszury i dokumenty dziurkowane, co umożliwia wygodną dystrybucję materiałów zgodnie z ich przeznaczeniem.
Wysoka jakość w standardzie
Nowa seria produktów to modele, które można indywidualnie skonfigurować zgodnie z wymaganiami firmy, bez ponoszenia wydatków na zbędne funkcje. Wszystkie modele wyposażone są w standardzie w dwustronne skanery i pozwalają drukować z prędkością 56, 46 i 36 stron na minutę.
MX-M565N, MX-M465N i MX-M365N wyposażone są w 10,1-calowe dotykowe panele sterowania LCD z funkcją wielopunktowego dotyku. Umożliwiają druk z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi i posiadają 150-kartkowe, dwustronne, jednoprzebiegowe podajniki dokumentów (DSPF). Modele MX-M564N, MX-M464N i MX-M364N są natomiast wyposażone w 7-calowe kolorowe panele sterowania LCD. Umożliwiają druk z rozdzielczością 600 x 600 dpi i wyposażono je w 100-kartkowe, jednoprzebiegowe, odwracające podajniki dokumentów (RSPF).
Opisywane urządzenia są dostępne na rynku od lutego 2014.
Paweł Lisowski, Product Planning Manager MFP, Sharp Electronics Eastern Europe, zapewnia:
- Nowe, zintegrowane z chmurą, modele serii MX przekształcają naszą ofertę wielofunkcyjnych urządzeń biurowych, oferując szybkie, energooszczędne i bezpieczne opcje dla każdej średniej i dużej firmy. Dzięki integracji z chmurą nasze urządzenia nie tylko odpowiadają obecnym potrzebom, ale są również gotowe na wyzwania przyszłości.