SanDisk prezentuje nowy napęd SanDisk Ultra II SSD — proste w użyciu i opłacalne rozwiązanie zwiększające wydajność komputera

SanDisk prezentuje nowy napęd SanDisk Ultra II SSD — proste w użyciu i opłacalne rozwiązanie zwiększające wydajność komputera
SanDisk prezentuje nowy napęd SanDisk Ultra II SSD — proste w użyciu i opłacalne rozwiązanie zwiększające wydajność komputera
SanDisk prezentuje nowy napęd SanDisk Ultra II SSD — proste w użyciu i opłacalne rozwiązanie zwiększające wydajność komputera

Nowy napęd i udoskonalone oprogramowanie SSD Dashboard zwiększają wydajność, trwałość i energooszczędność

Milpitas, Warszawa, 19 sierpnia 2014 r. SanDisk wprowadza nowy napęd SanDisk Ultra® II SSD z udoskonalonym oprogramowaniem SSD Dashboard. To opłacalne i łatwe do wykorzystania rozwiązanie pozwala zmodernizować komputer: zwiększyć wydajność pracy i wydłużyć czas działania akumulatora. Udoskonalone oprogramowanie SSD Dashboard umożliwia sprawdzanie wydajności napędu, zabezpieczeń oraz dostępnych aktualizacji wewnętrznego oprogramowania, dzięki czemu zawsze uzyskuje się maksymalną wydajność.

Dostęp do informacji w dowolnym miejscu i momencie uważa się obecnie za coś normalnego, podobnie jak istnienie niezawodnych urządzeń zapewniających łączność z danymi wykorzystywanymi w pracy i życiu prywatnym — mówi Dinesh Bahal, Wiceprezes SanDisk ds. Marketingu Produktu. — Nowy napęd SanDisk Ultra II SSD wraz z ulepszonym oprogramowaniem SSD Dashboard pozwala łatwo i niewielkim kosztem przystosować komputer do stylu życia, w którym coraz istotniejszą rolę odgrywają informacje i łączność.

Większa szybkość wykonywania wszystkich zadań

Nowy napęd SanDisk Ultra II SSD umożliwia modernizację posiadanego komputera z dyskiem twardym i zwiększenie wydajności do 28 razy1 oraz wydłużenie czasu pracy akumulatora nawet o 15%2. Prędkość odczytu sekwencyjnego sięga 550 MB/s*, a prędkość zapisu dochodzi do 500 MB/s*, co przekłada się na krótszy czas uruchamiania systemu i programów. Napęd jest oparty na technologii Flash NAND X3, a zastosowana w nim dwuwarstwowa architektura pamięci podręcznej nCache™ 2.0 przyczynia się do zwiększenia szybkości działania i trwałości. Odporność na wstrząsy gwarantuje bezpieczeństwo danych w razie uderzenia bądź upuszczenia komputera.

Łatwe w użyciu oprogramowanie SSD Dashboard do zarządzania napędem i kontrolowania jego stanu

Napęd SanDisk Ultra II SSD jest dostarczany w komplecie z udoskonalonym oprogramowaniem SanDisk SSD Dashboard. Umożliwia ono kontrolę stanu urządzenia, ręczne i cykliczne wykonywanie operacji TRIM, sprawdzanie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania i wyświetlanie wskazówek, które pomagają uzyskać maksymalną wydajność napędu. Oprogramowanie jest dostępne w 17 wersjach językowych. Łatwy dostęp do pomocy technicznej zapewniają przyciski „Live Chat” (czat on-line) i „Ask a Question via Email” (zadaj pytanie mailem).

Wśród dodatkowych funkcji oprogramowania warto wymienić następujące:

  • Klonowanie: zawartość poprzedniego dysku można skopiować na nowy napęd SanDisk Ultra II SSD przez wykonanie trzech prostych czynności, z użyciem oprogramowania EZ GIG IV firmy Apricorn. Oprogramowanie do klonowania elimuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, programów lub ustawień.
  • Ochrona antywirusowa: łatwe w użyciu rozwiązanie Titanium™ Antivirus+ firmy Trend Micro™ chroni użytkownika przy korzystaniu z maila, serwisów społecznościowych i przeglądarki internetowej.
  • Bezpieczeństwo: stworzone przez firmę Absolute Software oprogramowanie Absolute LoJack należy do najlepszych konsumenckich rozwiązań do ochrony danych i odzyskiwania sprzętu w razie kradzieży. Umożliwia skuteczną lokalizację skradzionego urządzenia, przez co ułatwia odzyskanie go przez prawowitego posiadacza.

Użytkownicy pragnący przyspieszyć działanie swojego komputera za pomocą napędu SanDisk Ultra II SSD chcą również w prosty sposób przenieść dane z poprzedniego dysku — mówi Mike McCandless, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Apricorn Inc.Cieszymy się, że w ramach współpracy z firmą SanDisk dostarczamy jej klientom oprogramowanie Apricorn EZ Gig, które pozwala w prosty sposób przenieść dane z wolniejszego dysku twardego. Oprogramowanie klonujące EZ Gig, dostępne zarówno w nowym pakiecie programowym SanDisk SSD Dashboard, jak i w zestawie SanDisk SSD Conversion Kit, współpracuje ze wszystkimi napędami SSD firmy SanDisk.

Napęd SanDisk Ultra II SSD jest objęty trzyletnią gwarancją. Jego sprzedaż przez Internet oraz za pośrednictwem globalnej sieci autoryzowanych dystrybutorów i sprzedawców produktów SanDisk rozpocznie się we wrześniu. Dostępne będą wersje o pojemności 120 GB (w sugerowanej cenie detalicznej 75 Euro), 240 GB (109 Euro), 480 GB (209 Euro) i 960 GB (409 Euro). Dalsze informacje o napędzie SanDisk Ultra II SSD można znaleźć pod adresem www.sandisk.com/products/ssd/sata.

* * *

Informacje o firmie SanDisk

SanDisk Corporation jest globalnym liderem w dziedzinie pamięci masowych. Firma jest notowana w indeksie S&P 500 nowojorskiej giełdy oraz znajduje się na liście Fortune 500. Od ponad 25 lat pomysły firmy SanDisk i jej innowacyjne produkty wywierają wpływ na branżę elektroniczną. Obecnie nowoczesne rozwiązania SanDisk są wykorzystywane w wielu największych centrach przetwarzania danych na świecie, a także w zaawansowanych smartfonach, tabletach i komputerach PC. Produkty firmy SanDisk przeznaczone na rynek konsumencki są sprzedawane w setkach tysięcy sklepów detalicznych na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sandisk.com.

* Na podstawie wewnętrznych testów; wydajność zależy od pojemności napędu, współpracującego urządzenia, systemu operacyjnego i oprogramowania. 1 MB = 1 000 000 bajtów.

1 W porównaniu z 2,5-calowym dyskiem twardym SATA 7200 obr./min. Podstawa: publikowane specyfikacje i wewnętrzne testy wydajności.

2 SanDisk SSD Deployment Whitepaper, 2013, patrz http://www.sandisk.com/goto/ssdupgrade/Downloads/SanDisk_SSD_Deployment_...

© 2014 SanDisk Corporation. Wszystkie prawa zastrzeżone. SanDisk i SanDisk Ultra są znakami towarowymi SanDisk Corporation zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. nCache jest znakiem towarowym SanDisk Corporation. Wszystkie inne znaki towarowe stanowią własność odpowiednich właścicieli.