SanDisk rozwija technologie zapisu i przechowywania danych dla profesjonalistów

SanDisk rozwija technologie zapisu i przechowywania danych  dla profesjonalistów
SanDisk rozwija technologie zapisu i przechowywania danych  dla profesjonalistów
SanDisk rozwija technologie zapisu i przechowywania danych  dla profesjonalistów
SanDisk rozwija technologie zapisu i przechowywania danych  dla profesjonalistów

INTERNATIONAL BROADCASTING CONVENTION, AMSTERDAM, 12 września, 2014 SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK), światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięci masowej typu flash, zaprezentował najnowszy model kart pamięci SanDisk Extreme PRO CFast 2.0 oraz ogłosił, że SanDisk Extreme PRO SSD będzie dedykowanym produktem do zapisu treści w jakości 4K. Powyższe produkty, poszerzają bogate portfolio produktów SanDisk skierowane do profesjonalistów z branży filmowej, telewizyjnej oraz fotograficznej.


· Jeszcze wyższa wydajność kart pamięci z wyższą prędkością zapisu danych i większą pojemnością w technologii CFast 2.0

· SanDisk Extreme PRO® CFast™ 2.0 oraz SanDisk Extreme PRO® SSD oceniane bardzo wysoko przez profesjonalistów za niezawodność i najwyższą jakość pracy

„Wymagania odbiorców wymuszają na profesjonalistach ciągły rozwój, a SanDisk jako lider technologii typu flash, zobowiązał się do tworzenia produktów do zapisu i przechowywania danych z najwyższej półki ” - powiedział Dinesh Bahal, Wiceprezes SanDisk ds. Marketingu Produktu. „SanDisk Extreme PRO CFast 2.0 oraz SanDisk Extreme PRO SSD pozwolą na zapis plików nagranych w najwyższej jakości oraz znacząco ułatwią jakość pracy wszystkim, którzy na co dzień zajmują się zawodowo multimediami.

Stworzone aby wspierać profesjonalne standardy

SanDisk wprowadził na rynek pierwszą na świecie kartę CFast 2.0 w 2013 roku. Kolejna odsłona tego modelu jest jeszcze lepszym uzupełnieniem najnowszych, profesjonalnych produktów do zapisu zdjęć i video. Karta o pojemności 128GB zapewnia prędkość zapisu danych na poziomie 440MB/s* oraz odczytu do 515MB/s* zwiększając znacząco efektywność pracy na profesjonalnych urządzeniach. Dodatkowo, nowa karta to idealne połączenie przestrzeni do zapisu plików, prędkości zapisu oraz jakości pracy dla nagrywania treści w 4K (4096x2160p)1.

Potwierdzając najwyższą jakość I niezawodność produktów SanDisk CFast 2.0, jeden z kluczowych producentów sprzętu video - ARRI, uznał kartę SanDisk Extreme PRO Cfast 2.0 jako wybór firmy dla profesjonalnych kamer, modeli ALEXA i AMIRA.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z SanDisk i cieszymy się, że wspólnie możemy rozwijać standard CFast 2.0. Jest on częścią również naszego zobowiązania do ciągłego podnoszenia efektywności pracy naszych klientów”. – powiedział Stephan Schenk, Managing Director ARRI. „Kamery ALEXA i AMIRA były pierwszymi, które obsługiwały standard zapisu CFast 2.0. Standard ten daje użytkownikom nowe możliwości nagrywania video - wyższą jakość (dokładniejsze kodeki) a także możliwość zapisu dłuższych sekwencji video z najwyższą szczgółowością (większa liczba klatek/s).

Firmy takie jak ARRI, Canon, Hasselblad, PhaseOne i Leica oraz pionierzy rynku video jak Atomos i Blackmagic Design, wspierają rozwój standardu CFast 2.0.

Jakość pracy z kartami SanDisk Extreme PRO jest niesamowita. Cieszymy się, że będzie ona także możliwa dla naszych klientów” – powiedział Grant Petty, CEO, Blackmagic Design. „URSA to pierwsza na świecie kamera, której użytkownik sam może zainstalować potrzebny mu, wymienny przetwornik obrazu i gniazdo mocowania obiektywu. Jej kluczową cechą konstrukcyjną są dwa rejestratory z CFast 2.0 pozwalające na ciągłość zapisu danych. Dzięki kartom SanDisk w tym standardzie, nasi użytkownicy mogą nagrywać obraz z niewiarygodną wręcz prędkością.

Rozwój 4K oraz bezstratne nagrywanie obrazu przez profesjonalistów

Dla SanDisk, pełna niezawodność i efektywność pracy dla profesjonalistów jest kluczowym elementem przy obsłudze dużych plików i późniejszej pracy na nich. Dla wszystkich zawodowo zajmujących się tworzeniem, zapisem i edycją multimediów, szczególnie w 4K, zostało właśnie zadedykowany SanDisk Extreme PRO SSD - zapewnia zapis sekwencyjny o prędkości 550 MB/s* . Każdy profesjonalista, będzie mógł niezawodnie, 24/7 korzystać z najwyższej jakości pracy, jaką zapewni mu ten model. Ze względu na bezpieczeństwo danych oraz prędkość pracy, jest on idealny do pracy z profesjonalnymi programami do obróbki obrazu i video czy dużymi plikami (szczególnie 4K Ultra HD1). Jego jakość została doceniona przez takich producentów jak Atomos i Blackmagic Design, czego wyrazem jest zakwalifikowanie przez obydwie firmy SanDisk Extreme Pro SSD jako dedykowane urządzenie do zapisu plików w formacie 4K RAW i 4K ProRes.

“Niezawodność jest kamieniem węgielnym produktów Atomos. Właśnie dlatego SanDisk jest naszym z kluczowym partnerem w obszarze zapisu formatów ProRes i DNxHD na dysku SSD

‘ – powiedział Jeromy Young, CEO Atomos. „Wraz z pojawieniem się naszego rekordera 4K „Shogun” z przyjemnością rozszerzyliśmy nasz certyfikat dla SanDisk Extreme PRO SSD”.

Dostępność

Najnowsze karty SanDisk Extreme PRO CFast 2.0 będą dostępne na rynku w październiku. SanDisk Extreme PRO SSDs są dostępne w ofercie sklepów w Polsce w sieci autoryzowanych dystrybutorów.

SanDisk na IBC 2014

SanDisk zaprezentuje najnowsze oferty w trakcie Konwencji IBC, Hala 11, Stoisko 11.C65.