Polscy producenci kosmetyków, którzy chcieliby rozwinąć sprzedaż w Wielkiej Brytanii, mogą z bliska przyjrzeć się swoim możliwościom i poznać specyfikę brytyjskiego rynku podczas misji wyjazdowej do Londynu, która odbędzie się w dniach 9-11 października 2017 r. W planie wyjazdu są m.in. spotkania B2B z dystrybutorami i sieciami handlowymi. Rekrutacja trwa, chętni mogą przesyłać zgłoszenia na adres sektory@bzwbk.pl, wpisując w tytule maila „Misja kosmetyczna UK”.
Wyjazd do Londynu organizują Bank Zachodni WBK oraz Santander UK. Merytoryczna część misji obejmuje spotkania z udziałem branżowych ekspertów, którzy omówią najważniejsze czynniki wpływające na sukces sprzedażowy na rynku kosmetycznym w Zjednoczonym Królestwie. Przedstawiciele polskich firm będą mogli spotkać się także z brytyjskimi firmami, które importują, dystrybuują oraz sprzedają kosmetyki. Organizatorzy mają również w planach indywidualne sesje uczestników z partnerami dobranymi odpowiednio do profilu reprezentowanej przez nich firmy. Jedno ze spotkań zostanie poświęcone Brexitowi, który według organizatorów nie powinien zniechęcać polskich firm kosmetycznych do zainteresowania się rynkiem Wielkiej Brytanii.
Liczba miejsc na misję wyjazdową polskich firm kosmetycznych do Wielkiej Brytanii jest ograniczona a Bank Zachodni WBK zachęca do rejestracji do 22 sierpnia 2017 r., co pozwoli na jak najlepsze dopasowanie do polskich firm ich potencjalnych partnerów biznesowych.
Wielka Brytania jest drugim największym rynkiem zbytu dla kosmetyków wysyłanych z Polski. Ich eksport na tym kierunku dynamicznie rośnie. Wg danych GUS w 2016 r. wartość wysłanych produktów kosmetycznych z Polski na Wyspy wyniosła prawie 1,559 mld zł i była o 1/3 wyższa niż w roku 2015. Brytyjski rynek to wg raportu „Sektory Banku Zachodniego WBK. Branża kosmetyczna”, jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków dla polskich firm kosmetycznych w Europie. Jak podaje Cosmetic, Toiletry & Perfumery Association (CTPA), wartość (w cenach detalicznych) tamtejszego rynku kosmetyków sięga już prawie 10 mld funtów (9,379 mld £).