• Strona główna
  • Aktualności
  • Szkolenia
  • Consulting
Biznes w Praktyce
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Szkolenia
  • Consulting
Brak wyników
Zobacz wszystkie
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Szkolenia
  • Consulting
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Biznes w Praktyce
Brak wyników
Zobacz wszystkie

AP ogłasza wstępne wyniki za czwarty kwartał i cały 2014 rok

22 stycznia 2015
w Aktualności
Czas czytania:7 mins read
A A

SAP przyspiesza przejście na model chmurowy – dąży do 7-krotnego wzrostu wpływów z chmury w celu osiągnięcia łącznych przychodów w wysokości 28 miliardów euro do 2020 roku

  • Szybki wzrost wpływów z chmury. Firma osiągnęła cel, uzyskując przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia (liczone wg standardów innych niż MSSF) wyższe o 72 proc. w czwartym kwartale i o 45 proc. w całym roku.
  • Wartość zamówień na subskrypcje chmurowe i usługi wsparcia wzrosła o 94 proc., pod koniec roku przekraczając 2,3 mld euro
  • Dynamiczny rozwój platformy HANA. Ponad 5,800 użytkowników HANA i ponad 1,850 użytkowników Suite on HANA.
  • Osiągnięto zakładane wpływy z oprogramowania oraz usług związanych z oprogramowaniem pomimo nasilającego się przejścia z płatności z góry na przychody o charakterze bardziej cyklicznym.
  • Osiągnięto zakładany zysk operacyjny, jednocześnie znacznie rozszerzając możliwości świadczenia usług chmurowych.
  • Firma zamierza osiągnąć wpływy z subskrypcji chmurowych w wysokości 7,5 – 8,0 mld euro oraz przychody z usług wsparcia w wysokości 26 – 28 mld euro do 2020 roku.

WALLDORF, Niemcy – 22 stycznia 2015 r. – Firma SAP SE (NYSE: SAP) ogłosiła dziś wyniki finansowe za czwarty kwartał i dwanaście miesięcy zakończonych 31 grudnia 2014 roku.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA BIZNESOWE W CZWARTYM KWARTALE 2014 roku
SAP odnotował wyjątkowo duży wzrost w chmurze i pozostaje liderem tej branżowej transformacji. Całoroczne przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 45 proc. (przy rzeczywistych i stałych kursach walut) do 1,10 mld euro[1].

Firma odnotowała też solidne wpływy ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem pomimo nasilającego się przejścia z płatności z góry na przychody o charakterze bardziej cyklicznym. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 7 proc. przy stałych kursach walut (o 6 proc. przy rzeczywistych kursach walut) do 14,87 mld euro, osiągając zakładany całoroczny wzrost na poziomie 6-8 proc. przy stałych kursach walut. Zysk operacyjny liczony wg standardów innych niż MSSF zwiększył się o 3 proc. do 5,63 mld euro przy stałych kursach walut (o 3 proc. do 5,64 mld euro przy rzeczywistych kursach walut), spełniając całoroczną prognozę na poziomie 5,6-5,8 mld euro przy stałych kursach walut.

„W 2014 roku pomyślnie realizowaliśmy naszą strategię Run Simple, pomagając klientom w przekształcaniu ich działalności. SAP zawdzięcza solidny wzrost platformie HANA, najszerszej ofercie rozwiązań chmurowych oraz największej sieci biznesowej na świecie – powiedział Bill McDermott, dyrektor generalny SAP (CEO). – SAP wskazuje firmom klarowną ścieżkę do rozwoju w XXI wieku: działaj w czasie rzeczywistym, działaj w sieci, działaj prosto. Zamierzamy nadal dążyć do bardziej przewidywalnego modelu biznesowego i ponownie zwiększamy nasze ambicje, zakładając osiągnięcie 7-krotnego wzrostu wpływów z chmury pomiędzy 2014 a 2020 rokiem”.

„Odnotowaliśmy wyjątkowo duży wzrost w biznesie chmurowym i zwiększyliśmy do ponad 3 mld euro wartość zamówień oraz odroczone przychody z chmury liczone wg standardów innych niż MSSF. Jest to ważny obszar działalności, który w przyszłości zapewni duże wzrosty wpływów z chmury — powiedział Luka Mucic, główny dyrektor finansowy SAP (CFO). — Oczekujemy, że w 2018 roku przychody z subskrypcji chmurowych przekroczą wpływy z licencji na oprogramowanie. W tym czasie SAP osiągnie skalę działalności chmurowej, która utoruje drogę do przyspieszonego wzrostu zysków operacyjnych”.

SAP jest najszybciej rosnącym dostawcą korporacyjnych rozwiązań chmurowych w swojej kategorii[2]; przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia za czwarty kwartał (liczone wg standardów innych niż MSSF) wzrosły o 72 proc. rok do roku (o 59 proc. przy stałych kursach walut). Łączne ekstrapolowane przychody z chmury przekraczają obecnie 1,7 mld euro[3] albo 2,0 mld dolarów[4]. Obliczone należności określone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 104 proc. (78 proc. przy stałych kursach walut) w czwartym kwartale[5]. Odroczone przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczone wg standardów innych niż MSSF wynosiły 699 mln euro na dzień 31 grudnia., co oznacza wzrost o 56 proc. rok do roku (40 proc. przy stałych kursach walut)[6]. Wartość zamówień na subskrypcje chmurowe i usługi wsparcia[7] na dzień 31 grudnia 2014 r. wynosiła 2,3 mld euro, co oznacza 94-procentowy wzrost rok do roku.

Przejęcie Concur przez SAP w grudniu 2014 oznaczało poszerzenie największej handlowej sieci świata o rynek podróży korporacyjnych wart 1,2 bln dolarów. Ponad 1,7 milionów firm przeprowadziło w tej sieci transakcje o wartości ponad 700 mld dolarów[8] – co przekracza łączne obroty serwisów Amazon, eBay i Alibaba.

Kolejnym motorem wzrostu był duży nacisk SAP na budowanie zaangażowania klientów. Wielokanałowa platforma e-commerce o nazwie hybris w połączeniu z Cloud for Sales ponownie miała duży udział w przychodach za 2014 rok, odnotowując trzycyfrowy wzrost przychodów z oprogramowania, subskrypcji chmurowych i usług wsparcia.

SAP HANA, platforma dla aplikacji biznesowych czasu rzeczywistego, również miała znakomity rok i znacznie przyczyniła się do rozwoju SAP. Firma obserwowała rosnący popyt na SAP HANA we wszystkich branżach i regionach w miarę, jak klienci zdawali sobie sprawę z jej zalet biznesowych. SAP ma obecnie ponad 5,000 klientów HANA i ponad 1,850 klientów SAP Business Suite on HANA. SAP HANA ewoluuje też w czołową platformę do tworzenia oprogramowania.

W dziale usługowym SAP radykalnie uprościł sposób, w jaki nawiązuje relacje z klientami i świadczy im usługi: w ramach nowej strategii ONE Service firma oferuje jeden portfel usług od jednej globalnej organizacji na mocy jednej umowy. Aby realizować strategię ONE Service, SAP połączył wszystkie linie usług pod jednym parasolem organizacyjnym.

Przychody regionalne za czwarty kwartał 2014 roku
SAP ponownie dobrze radził sobie w regionie EMEA pomimo niekorzystnych warunków makroekonomicznych w Rosji i na Ukrainie. Przychody z oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 5 proc. (5 proc. przy stałych kursach walut), a szczególnie dobre wyniki odnotowano w Wielkiej Brytanii. W regionie EMEA przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 85 proc. (75 proc. przy stałych kursach walut).

W obu Amerykach przychody z oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 14 proc. (6 proc. przy stałych kursach walut) za sprawą dużego wzrostu w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce Łacińskiej firma nadal borykała się z trudną sytuacją gospodarczą i polityczną. W obu Amerykach przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 63 proc. (50 proc. przy stałych kursach walut).

W regionie Azji, Pacyfiku i Japonii (APJ) firma osiągnęła wyjątkowy wzrost przychodów z chmury i ogólnie dobre wyniki. Przychody z oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 6 proc. (2 proc. przy stałych kursach walut). Duży, dwucyfrowy wzrost przychodów z oprogramowania odnotowano w Indiach. W regionie APJ przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczone wg standardów innych niż MSSF wzrosły o 98 proc. (87 proc. przy stałych kursach walut).

Pełna informacja o wynikach SAP za 4. kwartał i cały 2014 rok dostępna jest na stronie: http://www.news-sap.com

Zapraszamy na strony SAP Newsroom i do śledzenia SAP na Twitterze: @sapnews oraz SAP Polska na naszych profilach na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

[1] W całym roku 2014 Fieldglass dodał 50 mln euro, a Concur 45 mln euro do przychodów SAP z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczonych wg standardów innych niż MSSF, co reprezentuje udział równy 13 punktom procentowym w całorocznej stopie wzrostu SAP za rok 2014.
[2] W porównaniu z firmami podobnymi do SAP, których roczne przychody z oprogramowania korporacyjnego przekraczają 1 mld euro.
[3] Ekstrapolowane roczne przychody to przychody z subskrypcji chmurowych oraz usług wsparcia liczone wg standardów innych niż MSSF (360 mln euro) plus przychody z usług profesjonalnych związanych z chmurą i innych usług liczone wg standardów innych niż MSSF (69 mln euro) za czwarty kwartał 2014 r. pomnożone przez 4.
[4] Kwota przeliczona na USD dla wygody czytelnika po kursie 1,21 dol./1,00 euro pod koniec czwartego kwartału 2014 roku.
[5] Podane tu zafakturowane wpływy i odpowiednie kwoty wzrostu aktualizują dane opublikowane we wstępnym sprawozdaniu z 12 stycznia.
[6] Obliczone należności to suma przychodów z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia w danym okresie oraz zmiany w saldzie odroczonych przychodów z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia w odpowiednim okresie. W czwartym kwartale 2014 roku Fieldglass dodał 19 mln euro, a Concur 45 mln euro do przychodów SAP z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczonych wg standardów innych niż MSSF przy stałych kursach walut. Na dzień 31 grudnia udział Concur w odroczonych przychodach z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia liczonych wg standardów innych niż MSSF wynosił 65 mln euro przy stałych kursach walut i 71 mln euro przy rzeczywistych kursach walut (wg standardów MSSF: 62 mln euro). 4 grudnia 2014 roku, w dniu zamknięcia Concur, saldo wynosiło 61 mln euro przy stałych kursach walut (wg standardów MSSF: 42 mln euro).
[7] Zamówienia na subskrypcje chmurowe i usługi wsparcia reprezentują oczekiwane przyszłe przychody z subskrypcji chmurowych i usług wsparcia, które zostały zakontraktowane, ale jeszcze nie zafakturowane i dlatego nie uwzględniono ich w odroczonych przychodach.
[8] Wartość transakcji w sieci to łączna wartość zamówień zakupu złożonych w sieciach Ariba, Concur i Fieldglass w ciągu minionych 12 miesięcy.

O SAP
SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 263 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji na stronach www.sap.com i www.sap.pl

Poprzedni

Masz kredyt we frankach? Bank pomoże ci w jego spłacie

Następny

75 tys. zł na własny biznes – młodzi nie chcą preferencyjnych pożyczek

__ayxxymin_

__ayxxymin_

PowiązaneWpisy

PM Showcase Day 2025 – bezpłatne wydarzenie dla e-sklepów, które chcą wiedzieć, co się naprawdę opłaca
Aktualności

PM Showcase Day 2025 – bezpłatne wydarzenie dla e-sklepów, które chcą wiedzieć, co się naprawdę opłaca

Prowadzisz e-sklep? Codziennie pytasz siebie: „Czy to się opłaca?”W świecie e-commerce decyzje muszą być szybkie, ale przemyślane. Jeśli chcesz podejmować...

23 kwietnia 2025
Ateneum wyłącznym dystrybutorem Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON i katechizmów WAM
Aktualności

Ateneum wyłącznym dystrybutorem Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON i katechizmów WAM

Ateneum, lider rynku hurtowego książki, zostało wyłącznym dystrybutorem Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON, jednego z największych wydawców podręczników szkolnych w Polsce, oraz...

1 kwietnia 2025
Następny

75 tys. zł na własny biznes – młodzi nie chcą preferencyjnych pożyczek

Archiwa

  • kwiecień 2025
  • styczeń 2025
  • październik 2024
  • sierpień 2024
  • czerwiec 2024
  • maj 2024
  • luty 2024
  • listopad 2023
  • październik 2023
  • wrzesień 2023
  • sierpień 2023
  • lipiec 2023
  • maj 2023
  • kwiecień 2023
  • styczeń 2023
  • październik 2022
  • wrzesień 2022
  • lipiec 2022
  • czerwiec 2022
  • maj 2022
  • kwiecień 2022
  • grudzień 2021
  • wrzesień 2021
  • sierpień 2021
  • grudzień 2020
  • listopad 2020
  • lipiec 2019
  • czerwiec 2019
  • maj 2019
  • październik 2018
  • sierpień 2018
  • lipiec 2018
  • luty 2018
  • październik 2017
  • wrzesień 2017
  • sierpień 2017
  • lipiec 2017
  • czerwiec 2017
  • kwiecień 2017
  • marzec 2017
  • wrzesień 2016
  • lipiec 2016
  • czerwiec 2016
  • maj 2016
  • kwiecień 2016
  • marzec 2016
  • luty 2016
  • styczeń 2016
  • grudzień 2015
  • listopad 2015
  • październik 2015
  • wrzesień 2015
  • sierpień 2015
  • lipiec 2015
  • czerwiec 2015
  • maj 2015
  • kwiecień 2015
  • marzec 2015
  • luty 2015
  • styczeń 2015
  • grudzień 2014
  • listopad 2014
  • październik 2014
  • wrzesień 2014
  • sierpień 2014
  • lipiec 2014
  • czerwiec 2014
  • maj 2014
  • kwiecień 2014
  • marzec 2014
  • luty 2014

Kategorie artykułów

  • Aktualności
  • Consulting
  • Szkolenia
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Szkolenia
  • Consulting
  • Strony partnerskie
  • Polityka prywatności
  • Kontakt

bizneswpraktyce

Brak wyników
Zobacz wszystkie
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Szkolenia
  • Consulting

bizneswpraktyce

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Odwiedź naszą Politykę prywatności i plików cookie .