Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Dobry czas dla rynku outsourcingowego

19 listopad 2015

Branża outsourcingu w Polsce rozwija się dynamicznie. Jesteśmy pierwsi w Europie i plasujemy się w ścisłej światowej czołówce, jeśli chodzi o liczbę oraz jakość centrów usług biznesowych. Nasze rodzime firmy nie tylko oferują fachową pomoc, lecz także coraz częściej same współpracują z zewnętrznymi usługodawcami.

 

Kraków, Warszawa i Wrocław są uznawane za najatrakcyjniejsze polskie miasta dla branży outsourcingu, czyli sektora usług świadczonych dla przedsiębiorstw przez inne, zewnętrzne firmy. Swoją obecność na inwestycyjnej mapie Polski coraz śmielej zaznaczają Trójmiasto, Łódź, Poznań oraz Lublin, a także mniej popularne dotąd lokalizacje biznesowe: Bydgoszcz, Szczecin, Rzeszów, Radom, Częstochowa czy Piła.

 

„Co istotne do sektora zaliczają się do niego już nie tylko usługi finansowo-księgowe oraz call center. Wchodzimy w usługi prawnicze, windykacyjne czy zarządzanie flotami i budynkami” – zaznacza w wywiadzie z serwisem infoWire.pl Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

 

Outsourcing jest coraz popularniejszy w Polsce, bo obniża koszty działalności przedsiębiorstwa. W branży pracuje ponad 150 tys. osób. W perspektywie najbliższych 3–4 lat szacuje się wzrost zatrudnienia o 18–20%

rok do roku. „Rynek outsourcingu jest otwarty nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz także małych firm, które już teraz bardzo często korzystają z zewnętrznej obsługi: księgowości, infolinii czy punktów informacji” – zauważa ekspert.

 

Jak znaleźć dobrego partnera outsourcingowego dla swojej firmy? Na pewno warto stawiać na tych o ugruntowanej pozycji na rynku i mających doświadczenie. O wysokiej jakości usług świadczy otrzymanie nagrody w niekomercyjnym konkursie Outsourcing Stars. „Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najprężniej rozwijających się firm oraz instytucji związanych z sektorem outsourcingowym” – wyjaśnia rozmówca. Zgłoszenia trwają do 10 grudnia 2015 r. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej gali 28 stycznia 2016 r.

 

JTM, SM