Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

eurobank jako pierwszy w Polsce wprowadza innowacyjną kartę ratalną Visa

Obrazek
Fot.
16 kwietnia 2014

Visa Gold Select – możliwość samodzielnego rozłożenia płatności na raty już w momencie dokonywania transakcji w każdym sklepie.

Visa udostępnia w Polsce kolejny innowacyjny produkt – kartę ratalną, która dzięki technologii mikroprocesorowej EMV już w trakcie dokonywania płatności w terminalu pozwala użytkownikowi określić liczbę rat, na które chce rozłożyć płatność za zakupy we wszystkich sklepach. Pierwszym wydawcą nowej karty kredytowej Visa w Polsce i drugim w Europie jest eurobank, który udostępnia swoją kartę Visa Gold Select z taką funkcjonalnością.

Karta ratalna rewolucjonizuje proces płatności ratalnych poprzez ograniczenie formalności do minimum, szybkość i prostotę. Dotychczas chęć skorzystania z planu ratalnego wymagała kontaktu z bankiem lub logowania do serwisu internetowego – o ile dany bank udostępniał taką możliwość – w celu wskazania, które płatności mają zostać rozłożone na raty, a w niektórych przypadkach było to możliwe tylko dla kart danego banku w wybranej sieci. Teraz użytkownik kredytowej karty ratalnej Visa może samodzielnie zdecydować podczas dokonywania płatności, czy dana transakcja ma zostać potraktowana jak „zwykła”

transakcja kartą kredytową, czy też rozłożona na wybraną przez niego liczbę dogodnych, miesięcznych rat. Co ważne, stworzona w ten sposób sieć wygodnej sprzedaży ratalnej liczy blisko 330 tys. punktów: tyle na koniec grudnia 2013 roku było w Polsce zainstalowanych terminali (wszystkie obsługują karty Visa z mikroprocesorem).

„eurobank od początku swojego istnienia proponuje nowoczesne rozwiązania. Cieszymy się, że wydając kartę Visa Gold Select możemy zaoferować naszym klientom kolejny innowacyjny produkt” – stwierdził Wojciech Humiński, wiceprezes zarządu eurobanku. „Uważamy, że karta kredytowa Visa ułatwi planowanie własnych finansów, ponieważ odwołuje się ona do dobrze znanego mechanizmu spłaty transakcji bezgotówkowej w równych ratach” – dodał Wojciech Humiński.

eurobank daje użytkownikom kart Visa Gold Select możliwość rozłożenia transakcji na raty: 6, 10, 12, 18 lub 24. Po umieszczeniu karty w terminalu zostaną wyświetlone liczby rat do wyboru.

„Gratulujemy eurobankowi, że jako pierwszy bank w Polsce i drugi bank w Europie wydał innowacyjną kartę ratalną Visa opartą o specyfikację EMV dla kart z mikroprocesorem, dzięki czemu użytkownik karty może sam zadecydować przy dokonywaniu transakcji o liczbie rat, bez kontaktu z bankiem lub logowania się do bankowości internetowej” – powiedział Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Dotychczas w Europie nową,
ratalną kartę kredytową Visa zaoferował tylko bank Ibercaja w Hiszpanii, który wydał ten produkt jako kartę Visa Dual.

Kartę Visa Gold Select eurobanku mogą wyrobić sobie zarówno obecni, jak i nowi klienci banku, którzy mają do dyspozycji ponad 440 placówek w całej Polsce. Możliwość rozłożenia płatności na raty dotyczy zakupów powyżej 300 zł i maksymalnie 80% limitu kredytowego. Karta Visa Gold Select umożliwia również płatności zbliżeniowe. Do tej pory eurobank wydał 370 tys. kart Visa.

Do swojej karty Visa Gold Select eurobank dodaje program bonusowy w postaci zwrotu 0,5% wartości transakcji bezgotówkowych zrealizowanych w wybranych supermarketach i sklepach ze sprzętem RTV i AGD oraz na stacjach benzynowych.