Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu wyróżniła Unilever Polska

Obrazek
Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu wyróżniła Unilever Polska
28 października 2014

Unilever Polska znalazła się wśród pięciu firm i organizacji publicznych wyróżnionych przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu (ETSC). Jury doceniło program BeSafe, którego jednym z zadań jest poprawa bezpieczeństwa pracowników, własnej floty oraz pozostałych użytkowników ruchu. Laureaci PRAISE Awards ogłoszeni zostali 13 października podczas uroczystego spotkania w Brukseli.


Globalny program BeSafe wprowadzony został w polskim oddziale firmy w 2013 roku. Jednym z głównych obszarów, którego dotyczy jest bezpieczeństwo podróży. W jego ramach wdrożono wiele procesów oraz procedur, których przestrzegać muszą nie tylko pracownicy Unilever Polska, ale również partnerzy zewnętrzni. Nadzór nad wszelkimi aktywnościami prowadzonymi w tym obszarze pełni specjalnie powołany podkomitet Bezpiecznego Podróżowania, którego pracami kieruje jeden z członków zarządu Unilever Polska.

Procesy związane z bezpieczeństwem drogowym w Unilever dotyczą przede wszystkim trzech obszarów - zarządzania bezpieczeństwem podróży, środowiska pracy oraz podnoszenia kwalifikacji kierowców – powiedziała Edyta Karpiuk-Jagodzińska, Safety, Health & Environment Coordinator, która odebrała nagrodę w imieniu Unilever Polska. Wierzymy, że przyjęty przez nas model, wdrożony zarówno w fabrykach, jak i

biurach, zaowocuje znacznym zwiększeniem bezpieczeństwa pracy w Unilever. Już w tym roku możemy zauważyć pierwsze rezultaty, czyli zmiany zachodzące w naszej kulturze organizacyjnej w aspekcie bezpieczeństwa. Tym bardziej cieszy nas wyróżnienie przyznane przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu – dodał Harm Goossens, Prezes Unilever Polska.

Jednym z najważniejszych czynników, będącym jednocześnie rzeczywistym dowodem skuteczności strategii Unilever, jest stale zmniejszająca się liczba wypadków, których uczestnicy odnoszą urazy.

O firmie Unilever

Firma Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. Jej produkty są obecne w ponad 190 państwach na świecie. Codziennie korzystają z nich ponad 2 miliardy ludzi. Unilever zatrudnia ponad 174 tys. osób na całym świecie.

W Polsce firma jest obecna od 1991 r. i posiada 24 znane i cenione marki. Unilever jest właścicielem 4 fabryk na terenie Polski: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (kosmetyki i środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Oprócz tego mieszczą się tutaj: Centrum Magazynowania i Dystrybucji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu, Centrum Operacyjne w Katowicach
oraz Biuro Główne w Warszawie. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.