Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Galeria Mokotów już wkrótce z nową elewacją! Remont rozpocznie się już za kilka dni.

Galeria Mokotów już wkrótce z nową elewacją! Remont rozpocznie się już za kilka dni.
11 czerwca 2019

Wpisany w krajobraz warszawskiego Mokotowa obiekt powstał w 2000 r. i od początku bardzo konsekwentnie budował silną pozycję na rynku centrów handlowych w Warszawie, dostosowując i rozbudowując swoją ofertę do potrzeb odwiedzających Gości. Filozofia miejsca oparta na zapewnieniu Klientom dostępu do najlepszych światowych i polskich marek oraz najwyższej jakości usług, jest codziennym wyznacznikiem sposobu funkcjonowania miejsca, jak i kolejnych zmian, które zachodziły tu na przestrzeni ostatnich 19 lat.

Galeria Mokotów składa się z doskonale zaprojektowanych i przemyślanych ofertowo stref, w których można nie tylko robić zakupy, ale również spotkać się ze znajomymi czy partnerami biznesowymi i skorzystać z bogatej oferty tutejszych restauracji. Gruntownie zmodernizowana i przebudowana 5 lat temu strefa restauracyjna „Grand Kitchen”, dziś jest cenionym i lubianym miejscem spotkań. W ofercie znajdują się specjały kuchni
z różnych stron świata, m.in.: japońskiej, włoskiej, tajskiej czy amerykańskiej, a goście mają zapewniony komfort zarówno w wydzielonych restauracjach, jak i wygodnej powierzchni wspólnej, umożliwiającej np. pracownikom okolicznych biurowców zjedzenie szybkiego lunchu.

Unikalne przestrzenie Galerii Mokotów

Powstała ponad 2 lata temu strefa The Designer Gallery dedykowana jest wszystkim tym, którzy lubią bawić się modą, korzystając z oferty najciekawszych światowych i polskich marek, w tym butików dostępnych w skali kraju wyłącznie w strefie The Designer Gallery. Ta wyjątkowa przestrzeń niewątpliwie przyczyniła się do tego, że dzisiaj Galeria Mokotów jest najważniejszym i cenionym punktem na modowej mapie Warszawy.

To tu spotykają się również projektanci i eksperci mody, dyskutując o trendach
i przyszłości branży, a Galeria Mokotów dba również o to, aby wybierający ją Klienci mieli dostęp do ciekawych wystaw i unikalnych wydarzeń związanych np. z historią mody czy głównymi jej twórcami. To w przestrzeni The Designer Gallery można było zobaczyć m.in. wystawę Powiększenie, poświęconą wybitnym fotografom mody polskiej lat 60., 70. i 80. czy The Art of Color – swoisty przewodnik po barwnym świecie Dior. Wszystko to w przestrzeniach handlowych pośród butików takich marek jak m.in. La Mania, QΠШ Robert Kupisz, Uterqüe, Pinko czy Patizia Pepe. Nad wydarzeniami organizowanymi w przestrzeni The Designer Gallery czuwa Kasia Sokołowska – Dyrektor Artystyczna tej strefy.

Wszystko to składa się na konsekwentne budowanie dużej grupy lojalnych klientów
i przyczynia się do tego, że centrum handlowe od wielu lat jest bardzo chętnie wybieranym miejscem na zakupy nie tylko przez mieszkańców Warszawy.

Klienci Galerii Mokotów doceniają też zaangażowanie Galerii Mokotów w aktywności
o charakterze społecznym. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowane są w zgodzie z długofalową strategią. Jej kluczowe filary dotyczą m.in. ochrony środowiska, wspierania lokalnych społeczności czy angażowania pracowników w różne formy wolontariatu.

Nowe oblicze miejsca z wyjątkowym charakterem

Przede wszystkim z myślą o Klientach zaplanowany został rozpoczynający się wkrótce remont reprezentacyjnej części fasady budynku – wejścia głównego oraz rotundy, którego celem jest nadanie obiektowi nowoczesnego charakteru, dopasowując go w pełni do bogatej oferty i wysokiej jakości usług. W nowej elewacji zostaną wykorzystane przede wszystkim szkło i aluminium, a całość będzie utrzymana w stonowanej kolorystyce i zostanie podkreślona specjalnym oświetleniem elewacyjnym.  Zwieńczeniem fasady po remoncie będzie nowy neon Galerii Mokotów.

Nowe oblicze zyska również główne wejście od ulicy Wołoskiej. Tu wiodącym materiałem będzie szkło. W specjalnie zaprojektowanej, ogromnej szklanej witrynie zostaną osadzone duże drzwi obrotowe, stanowiące główny element zmodernizowanego wejścia do Galerii Mokotów od strony ul. Wołoskiej. Odnowiona zostanie również przestrzeń tuż przed wejściem głównym.

Galeria Mokotów była tworzona i będzie modernizowana zgodnie z założeniami idei zrównoważonego rozwoju, w poszanowaniu środowiska naturalnego oraz ze zobowiązaniem  firmy do korzystania z odnawialnych źródeł energii. W procesie planowania najbliższych prac zostały również uwzględnione wszelkie aspekty z tym związane, w tym nowe oświetlenie budynku. Mamy nadzieję, że te bardzo widoczne zmiany w wyglądzie zewnętrznym naszego budynku spodobają się naszym sąsiadom i Gościom odwiedzającym nasze centrum. – mówi Anthony Vesin, Head of Shopping Center Managment Unibail-Rodamco-Westfield Polska.

Wszelkie prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia i ograniczenia mające wpływ na komfort odwiedzających galerię Gości

Prace modernizacyjne rozpoczęły się w czerwcu , a zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Wartość projektu to ok. 20 mln PLN. Projekt będzie finansowany przez Unibail-Rodamco-Westfield, a głównym wykonawcą prac będzie firma Rembor.