Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Google Campus w Warszawie!

Obrazek
Fot.
6 czerwca 2014

Start-upowa społeczność w Polsce dynamicznie się rozwija. Dowód? W 2015 roku w Warszawie uruchomiony ma zostać trzeci na świecie Google Campus. Tą wiadomość ogłosił wczoraj Eric Schmidt, prezes rady dyrektorów Google.


Schmidt przyleciał do Polski w ramach obchodów 25- lecia wolności, rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w naszym kraju. Spotkał się on z premierem Donaldem Tuskiem. Właśnie podczas tego spotkania omówiony został plan uruchomienia w stolicy Google Campus.

Czym jest Google Campus?

Najprościej rzecz ujmując to wielkie centrum dla start- upów technologicznych. Wielkie zarówno pod względem powierzchni, jak też w przenośni- w odniesieniu do wiążących się z nim szans. Nie wiadomo w prawdzie nic na temat szczegółów Google Campusu w Warszawie, ten zlokalizowany w Londynie ma jednak aż 20 tysięcy metrów kwadratowych. Ilość jego członków, licząc od początku powstania, podawana jest w dziesiątkach tysięcy osób. Google Campus to specjalnie zaaranżowana przestrzeń umożliwiająca rozwój i wzmacnianie ekosystemu start- upów. To miejsce pracy, spotkań z mentorami, szkoleń i konferencji. W londyńskim kampusie do tej pory

odbyło się sporo ponad tysiąc tego rodzaju wydarzeń.

Campus w Warszawie nie jest oczywiście początkiem obecności Google w Polsce. W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu znajdują się biura Google. W styczniu ubiegłego roku gigant uruchomił w Krakowie program Google for Entrepreneurs. Amerykańska firma współpracuje również od niedawna z Uniwersytetem Warszawskim. Googole Campus w Polsce będzie trzecim po Londynie i Tel Avivie tego rodzaju miejscem na świecie. To dowód, że amerykański gigant obecny w Polsce już od ośmiu lat, chce się w naszym kraju dalej rozwijać – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant GRUPA 365 NET.

Warto dodać, że Google Campus w Warszawie jest elementem programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Europie Środkowo- Wschodniej.