Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Hongkong i Ameryka Północna to regiony o najwyższym poziomie wskaźnika Connected Consumer Index na świecie. Polska na 38 miejscu

Obrazek
6 czerwca 2016

Warszawa, 16 maja 2016 r. – Connected Consumer Index opracowany przez instytut GfK w sposób syntetyczny ilustruje poziom stopnia wykorzystania przez konsumentów w danym kraju technologii cyfrowych i elektroniki użytkowej do łączenia się z zasobami cyfrowymi oraz pomiędzy sobą.

 

Indeks uwzględnia korzystanie ze smartfonów, tabletów, komputerów przenośnych i stacjonarnych, urządzeń typu wearables, smart TV, dekoderów TV, konsoli do gier, e-czytników, smart car i systemów inteligentnych domów.

 

Pierwsza 10 społeczeństw o najwyższym poziomie Connected Consumer Index
W rankingu z ostatnich dwóch lat Hongkong i Ameryka Północna (region obejmujący USA, Kanadę i Meksyk) utrzymują się w czołówce społeczeństw o najwyższym poziomie wskaźnika. Wysoką dynamikę wzrostu indeksu mają mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy według prognoz w tym roku zajmą trzecie miejsce (po skoku z ósmej pozycji w roku 2015). Podobnie Szwajcaria wyprzedzi Danię oraz Szwecję i według prognoz przesunie się z dziesiątego miejsca w zeszłym roku na ósme w roku bieżącym.

„Jeżeli chodzi o adaptację nowych technologii, tendencja wzrostowa dostrzegalna jest w skali makro – komentuje Kevin

Walsh, dyrektor działu trendów i prognoz GfK.  – Na rynkach cechujących się wysokim wzrostem, w szczególności na Bliskim Wschodzie, w Afryce i na rynkach wschodzących regionu APAC, dominującym trendem pozostaje coraz powszechniejsze użycie smartfonów. To główne – a często pierwsze – urządzenie, przez które konsumenci łączą się z treściami cyfrowymi. Dominacja tego trendu utrzyma się prawdopodobnie w ciągu kolejnych 2-3 lat, głównie dzięki dalszym obniżkom cen i zwiększającej się dostępności tych urządzeń”.

Z kolei na rynkach rozwiniętych, głównie w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej, czynniki wzrostu wskaźnika Connected Consumer Index zmieniły się już z powodu adaptacji przez użytkowników kolejnej fali nowych technologii konsumenckich, w tym urządzeń z segmentu wearables oraz smart car. Technologie związane z inteligentnymi domami to równie istotny trend, ale według analityków GfK jej adaptacja przez konsumentów będzie stopniowa i wolniejsza.

Pełne wyniki badań nad Connected Consumer Index:
http://connected-consumer.gfk.com/connected-consumer-index/