Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Jak najlepiej zainwestować gotówkę?

6 listopad 2014

Rekordowo niskie stopy procentowe sprawiają, że wysokość oprocentowania lokat bankowych spada i stają się one mało atrakcyjne. Inwestorzy szukają innych rozwiązań. W ostatnim czasie popularne jest zwłaszcza kupowanie mieszkań na wynajem.


„Jeżeli poszlibyśmy dziś do banku i chcieli założyć lokatę, możemy liczyć na 2-3% zysku w skali roku, więc relatywnie niewiele” – mówi serwisowi infoWire.pl analityk rynku nieruchomości Lion’s Bank Bartosz Turek. Zdaniem eksperta oprocentowanie to tak naprawdę jest wysokie, ponieważ mamy obecnie bardzo niską inflację.

Wielu osób to jednak nie zadowala. Zastanawiają się one, czy nie lepiej np. kupić obligacje, zainwestować na giełdzie lub też nabyć nieruchomość. Jak podkreśla Bartosz Turek, już od 2013 r. obserwuje się wśród Polaków duży wzrost zainteresowania kupnem mieszkań na wynajem. Inwestycja taka często jest bardziej opłacalna niż prowadzenie lokaty bankowej.

Dla bogatszych dobrym pomysłem może być natomiast zakup gruntu rolnego lub budowlanego. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej ryzykowne i wymagające zainwestowania większych pieniędzy, ale w razie powodzenia można liczyć na znaczne zyski.