Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Japan Business Expo w Warszawie

11 sierpnia 2015

Czołowe firmy z japońskiego miasta Takasaki w październiku zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz innowacyjne produkty

 

Warszawa, 11.08.2015 – Takasaki, centrum przemysłu maszynowego w samym sercu Japonii, organizuje pierwsze w Polsce targi Japan Business Expo. Wydarzenie odbędzie się 8 października 2015 roku w Warszawie, a projekt ma na celu promowanie współpracy japońsko-polskiej. Kilkanaście firm z miasta Takasaki, głównie z sektora przemysłowego, przyjedzie do Polski, aby nawiązać współpracę z firmami z centralnej i wschodniej Europy.

 

Obiecująca współpraca

W ostatnich latach coraz więcej japońskich przedsiębiorstw dostrzega potencjał naszego kraju oraz zalety współpracy z polskimi firmami. Przykładowo, jeden z tegorocznych wystawców Japan Business Expo, firma Yagi Industries z siedzibą główną w Takasaki, otworzyła fabrykę w wałbrzyskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia już 180 pracowników. Z roku na rok obserwujemy coraz więcej przykładów owocnej współpracy polsko-japońskiej. Według danych z Ministerstwa Gospodarki, eksport do Japonii w 2014 roku wyniósł 448 mln euro. Z kolei import z Japonii do Polski był równy 2,10 mld euro. Polskie firmy sprzedają

do Japonii głównie produkty takie jak: wyroby tytoniowe, mięso, maszyny czy urządzenia mechaniczne. Natomiast z Japonii sprowadzamy części samochodowe, urządzenia elektryczne, plastiki i przyrządy optyczne.

 

Japońscy przedsiębiorcy nad Wisłą

W październiku około 13 firm z Takasaki przyjedzie do Warszawy, żeby podzielić się wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcami i przedstawicielami polskich firm. Japan Business Expo – Takasaki Day to targi skierowane głównie do branż takich jak motoryzacja, elektronika czy przemysł maszynowy i lotniczy. Jednym z wystawców będzie browar produkujący sake, co może zainteresować właścicieli restauracji sushi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie Japan Business Expo w Warszawie, ponieważ uważamy, że Polska ma ogromny potencjał, a możliwości japońsko-polskiej współpracy nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane. Wiele firm z naszego regionu odniosło już sukces na polskim rynku, dlatego cieszymy się obserwując coraz większe zainteresowanie oraz obiecujące perspektywy dalszej współpracy przynoszącej obopólne korzyści” – mówi Kenji Tomioka burmistrz miasta Takasaki.

 

Wydarzenie uświetni obecność m.in. zastępcy burmistrza miasta Takasaki oraz przedstawicieli różnych instytucji i organizacji. Po południu, odbędzie się specjalna sesja z udziałem ekspertów, którzy opowiedzą o różnicach kulturowych w biznesie, prowadzeniu biznesu w Japonii oraz japońskich metodach zarządzania.

 

Podobne wydarzenie odbędzie się także w Pradze, w dniu 5 października w Hotelu

Clarion.

 

W celu rejestracji, należy odwiedzić stronę: http://takasaki-expo.com

 

 

O Takasaki

 

Takasaki to miasto położone około 100 km na północy zachód od Tokio, czyli godzinę drogi super szybkim pociągiem Shinkansen. Miasto jest znanym ośrodkiem przemysłowym i liczy około 375 407 mieszkańców (stan z 31 lipca 2015).

Dzięki doskonałym połączeniom autostradowym i kolejowym z innymi regionami Japonii, Takasaki z powodzeniem współpracuje z innymi regionami Japonii, co znacząco wpływa na rozwój przemysłu i gospodarki kraju.

Takasaki może pochwalić się nowoczesnymi parkami biznesowymi i przemysłowymi, gdzie wiodące firmy opracowują zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty w takich obszarach jak przemysł maszynowy, metalurgiczny, chemiczny czy utylizacja odpadów. Jest to również siedziba światowej klasy instytutów badawczych, przemysłu biotechnologicznego i zaawansowanego przemysłu farmaceutycznego.

 

Więcej informacji o Takasaki, znajduje się tutaj: http://www.city.takasaki.gunma.jp

http://www.city.takasaki.gunma.jp/docs/2014021500034/files/welcometakasa...