Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Konta firmowe w wykonaniu Idea Bank. Godne uwagi?

Obrazek
3 sierpnia 2015

Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na założenie działalności gospodarczej, banki prześcigają się w dedykowaniu im coraz to korzystniejszych produktów i usług. Najważniejsze w tym przypadku jest oczywiście konto firmowe – dziś przybliżamy te, znajdujące się w ofercie Idea Bank.

 

Idea Bank w tym zakresie przygotował dla swoich klientów trzy typy konta: Idealna Firma, Firma To Zysk oraz Konto Oszczędnościowe – Biznes.Więcej szczegółów pod linkiem: http://www.ideabank.pl/firmy-konta. Są one przeznaczone zarówno dla mniejszych, jak i większych spółek, zaś ich otwarcie jest całkowicie bezpłatne. Także kartę debetową przedsiębiorca otrzymuje tutaj za darmo. Co więcej, konta firmowe można tu zakładać przez internet, bez konieczności fatygowania się do placówki banku. Do tego oferują one możliwość wpłat i wypłat w dowolnym momencie, a my możemy przez całą dobę efektywnie zarządzać finansami naszej spółki. A zatem – przyjrzyjmy się im bliżej.

 

Konto Idealna Firma

 

Najchętniej wybierane przez klientów, jeżeli chodzi o konta firmowe, jest konto Idealna Firma. Pod tą nazwą kryje się bezpłatny rachunek rozliczeniowy, przygotowany

z myślą o różnych typach firm, w tym spółkach: komandytowych, akcyjnych, komandytowo-akcyjnych, jawnych, cywilnych, partnerskich i z o.o., a także o spółdzielniach, stowarzyszeniach, związkach zawodowych, wspólnotach mieszkaniowych i instytucjach samorządowych. Otwarcie konta jest tutaj darmowe, tak jak i jego prowadzenie, o ile comiesięcznie wykonany zostanie wpływ na rachunek środków w wysokości 1 tys. złotych. W przeciwnym razie zostanie nam naliczona opłata w wysokości 9,99 zł. Bezpłatne jest tutaj także wydanie karty płatniczej, zaś jej bezpłatne prowadzenie wymaga od nas co miesiąc transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę nie niższą niż 300 lub 400 zł (w zależności od umowy). W innym wypadku opłata za obsługę karty wynosi 4,99 zł. Do tego za darmo otrzymamy pierwszych 10 przelewów w miesiącu kalendarzowym, zaś za każdy kolejny zapłacimy 1 zł.

 

Konto Firma To Zysk

 

Jest to konto, łączące zalety konta firmowego z możliwością oszczędzania. Tak jak poprzednio, tak i tu otwarcie i prowadzenie konta, a także otrzymanie karty płatniczej, są darmowe (w tym ostatnim przypadku zmieniają się tylko minimalne kwoty transakcji i wynoszą 400 lub 500 zł). Podobnie rzecz się ma z przelewami. Jego zaletą jest natomiast fakt, że pozwala na oszczędzania na koncie firmowym, zaś oprocentowanie

wynosi tu od 1 do 2,5 procent.

 

Konto Oszczędnościowe – Biznes

 

Ostatnia propozycja, jeżeli chodzi o konta firmowe. Za otwarcie i prowadzenie konta nie zapłacimy tutaj nic, a jednocześnie otrzymamy możliwość otworzenia nawet trzech rachunków, stały dostęp do środków online, a także możliwość dokonywania wpłat i wypłat w dowolnej kwocie i dowolnym czasie, bez żadnych ograniczeń. Otrzymamy tu także bezpłatny pierwszy przelew internetowy w każdym miesiącu. Ponieważ jest to produkt, oferujący możliwość oszczędzania środków firmy, możemy liczyć tu na atrakcyjne oprocentowanie, sięgające aż 2,75 procent w skali roku. Warunkiem założenia konta jest jednak wcześniejsze założenie Konta Idealna Firma.