Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Maciej Szymański obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale funduszu Waterland Private Equity Investments

Obrazek
Maciej Szymański obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale funduszu Waterland Private Equity Investments
4 marca 2015

Warszawa, 2 marca 2015 r. - Pan Maciej Szymański został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego oddziału Waterland Private Equity Investments w Polsce.

Z dniem 16 lutego 2015 r., pan Maciej Szymański objął funkcję Principal (Dyrektora) w Waterland Private Equity Investments B.V. oraz Dyrektora Zarządzającego Waterland Private Equity Sp. z o.o. - warszawskiego biura funduszu. W efekcie tych wydarzeń - Maciej Szymański jest aktualnie członkiem Principals Board (Rady Dyrektorów) Waterland Private Equity Investments B.V.

Maciej Szymański będzie odpowiedzialny za operacje Waterland na rynku polskim, a ponadto za inwestycje w wybranych segmentach działalności funduszu. Maciej Szymański będzie kierował działaniami lokalnego zespołu inwestycyjnego, w skład którego wchodzą Panowie: Dominik Czajewski (Investment Director), Tomasz Karpiński (Investment Manager) i Dominik Sypnicki (Associate).

Zanim dołączył do zespołu Waterland - Maciej Szymański pełnił funkcję Prezesa Zarządu i CEO grupy detalicznej Empik Media & Fashion S.A. - notowanej na GPW w Warszawie, gdzie odpowiadał za całościową strategię Grupy i nadzorował operacje spółek portfelowych.

Wcześniej, przez 11 lat Maciej Szymański pracował w firmie

Sephora (wchodzącej w skład Grupy LVMH Moet-Hennessy Louis Vuitton), globalnego dystrybutora luksusowych marek kosmetyków i perfum, gdzie piastował następujące funkcje: Dyrektora Generalnego na Europę Wschodnią, Dyrektora Generalnego Sephora Francja i Prezesa Sephora w regionie Greater China. We wcześniejszej etapach swojej kariery zawodowej Maciej Szymański pełnił funkcje zarządcze w firmach motoryzacyjnych i sektora FMCG w Polsce. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w wielu krajach - w Polsce, Czechach, Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, Francji, Chinach i Hong-Kongu.

Studiował Lingwistykę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, jest absolwentem Instytutu Zarządzania (IAE) Uniwersytetu Lyon III (Francja) oraz posiada dyplom Executive MBA INSEAD we Francji.

O Waterland

Waterland Private Equity Investments jest niezależnym funduszem Private Equity, który wspiera przedsiębiorców i zespoły zarządzające firm w realizacji ich planów rozwoju. Waterland skupia się na inwestycjach w średniej wielkości firmy, działa jako zaangażowany inwestor i aktywnie uczestniczy w realizacji strategii rozwoju spółek portfelowych, we współpracy z zarządami tych spółek. Waterland koncentruje się na umacnianiu pozycji rynkowej spółek portfelowych poprzez konsolidację rynku i ich rozwój organiczny, inwestując w nieskonsolidowane sektory rynku pozostające pod wpływem następujących trendów międzynarodowych: outsourcing i zwiększanie efektywności operacyjnej, starzenie się społeczeństw, podnoszenie standardu życia i zrównoważony rozwój.
Od momentu powstania w 1999 r., Waterland zbudował 5 odrębnych funduszy inwestycyjnych i zrealizował ponad 300 inwestycji. Obecnie Waterland zarządza kapitałem w wysokości 2,5 miliarda euro i zajął drugą pozycję w rankingu najbardziej efektywnych funduszy typu buyout - Preqin 2014. Waterland prowadzi biura w Holandii (Bussum), Belgii (Antwerpia), Niemczech (Monachium i Düsseldorf) oraz Polsce (Warszawa).