Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Nieruchomość PKS w Centrum Poznania – sprzedaż w drodze rokowań

24 lutego 2014

4 lutego 2014 PKS Poznań S.A. ogłosił sprzedaż nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ul. Stanisława Matyi 1 w drodze rokowań. Wstępne oferty zawierające cenę oraz warunki zakupu inwestorzy mogą składać do dnia 21 marca 2014 r do godz. 15:00. Następnie będą przeprowadzone rozmowy z zainteresowanymi stronami i do 30 kwietnia zostanie wybrany podmiot z którym PKS zawrze list intencyjny na mocy którego będzie możliwe przeprowadzenie szczegółowego due diligence nieruchomości.

Procedura rokowań jest bardziej przystępna i ogranicza ryzyko dla kupujących, gdyż mają oni możliwość składania ofert wariantowych, jak również negocjacji dodatkowych warunków przeprowadzenia transakcji, co uniemożliwiała procedura przetargowa.
Nieruchomość PKS położona w ścisłym centrum Poznania w sąsiedztwie galerii handlowej Poznań City Center Development będącej częścią Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny oraz w otoczeniu zabudowy usługowo- mieszkaniowej umożliwia stworzenie atrakcyjnego projektu, który z pewnością będzie cieszył się zainteresowaniem ze strony najemców jak i przyszłych mieszkańców.
Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy wydaną w kwietniu 2013 roku oraz koncepcją architektoniczną przygotowaną przez Pracownię Architektoniczną Grzegorza Czerwińskiego nieruchomość

zostanie zabudowana 2 budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi z usługami w parterach oraz 4 budynkami biurowo-usługowymi. Podział na poszczególne funkcje przedstawia się następująco:
• 62 670 m kw. powierzchni biurowo-usługowej,
• 15 335 m kw. powierzchni handlowo-usługowej
• 20 370 m kw. powierzchni mieszkaniowej (371 mieszkań)
• Łączna liczba miejsc parkingowych to 1 172.
DTZ reprezentuje PKS Poznań S.A. w procesie sprzedaży, udziela wszelkich informacji związanych z procedurą oraz udostępnia dokumentację dotyczącą nieruchomości.

Źródło wizualizacji: Pracownia Architektoniczna Grzegorz Czerwiński