Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

NOWY DYREKTOR GENERALNY FOODCARE

24 listopad 2015

Mariusz Borowiak objął funkcję nowego dyrektora generalnego najprężniej rozwijającego się koncernu spożywczego w Polsce - FoodCare sp. z o.o. - właściciela cieszących się ogromną popularnością w Polsce i na świecie marek: Black, Gellwe, Frugo, Fitella, 4Move, N-Gine, i Blow oraz największego w Europie Centralnej producenta marek własnych w kategoriach deserowych. Jako dyrektor generalny FoodCare sp. z o.o odpowiadał będzie między innymi za kreowanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej.

 

Borowiak to doświadczony manager z ponad 25 letnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami różnej wielkości. W 2014 roku został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Manager Award 2014, przyznawanym wybitnym managerom przez kapitułę pod przewodnictwem prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego.

 

- Nadszedł czas bym znalazł sobie godnego następcę. Obserwowałem dokonania Mariusza ponad sześć lat. Sprawdzałem, testowałem jak radzi sobie w różnych sytuacjach. To człowiek z ogromnym doświadczeniem i niezwykłą umiejętnością myślenia strategicznego, któremu ze spokojem mogę przekazać zarządzanie moją firmą. - podkreśla Wiesław Włodarski właściciel FoodCare sp.zo.o.

 

- To kolejny etap również

w moim życiu. Przez lata sam się rozwijałem. Najpierw zarządzałem jedną osobą, wraz z rozwojem firmy zespół się powiększał aż w pewnym momencie zarządzałem bezpośrednio sporą grupą osób odpowiadającą za ponad 1100 pracowników. Następnym etapem w moim rozwoju jest powołanie na najważniejsze stanowisko w firmie człowieka, który przejmie moje obowiązki. Chcę zarządzać jednym człowiekiem, a nie dwunastoma. – dodaje Włodarski.

 

Mariusz Borowiak jest absolwentem Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W latach 1990-1995 pełnił funkcję dyrektora zakupu w firmie Elektromis. W latach 1995-2002 był dyrektorem operacyjnym w spółce Jeronimo Martins Dystrybucja. Od roku 2002 pracował w Grupie Żywiec gdzie był dyrektorem ds. sprzedaży i dystrybucji a od października 2005 r. pełnił funkcję członka zarządu Grupy Żywiec. W latach 2012 – 2015 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Stock Polska Sp. z o.o.  Za jego kadencji firma stała się największym producentem alkoholi w Polsce.

 

- Prawdziwym żywiołem Mariusza jest rynek. Potrafi przewidywać nadchodzące trendy i wie jak je z sukcesem wykorzystać. Dzięki wdrażaniu innowacji i tworzeniu nowych standardów rynkowych zarządzane przez niego firmy w krótkim czasie stawały się liderami swoich kategorii. To zaszczyt mieć takiego człowieka w swoich szeregach. Ogromnie cieszę się, że dołączył do

naszego zespołu i w FoodCare będzie mógł jeszcze w większym stopniu rozwinąć swoje skrzydła. – podkreśla Wiesław Włodarski

 

- Naszym celem na najbliższe 10 lat jest zrobienie z FoodCare globalnego koncernu. Jesteśmy już na dobrej drodze. W ciągu ostatnich 4 lat zwiększyliśmy sprzedaż eksportową średnio o ponad 50 % rocznie. Świadomie podejmujemy działania marketingowe celem tworzenia brandów, które odnoszą spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na rozwiniętych rynkach Europy, Azji, Australii czy Ameryki Północnej. Takim brandem jest chociażby marka BLACK.  Zatrudnienie człowieka, który to rozumie, nie boi się wyzwań i ma wyczucie rynku to podstawa dalszego rozwoju. – dodaje właściciel koncernu.

 

O FoodCare

FoodCare to firma ze 100% kapitałem polskim. Założona w 1984 roku, pod nazwą Gellwe, rozwinęła działalność w segmencie gotowych dodatków do ciast. Obecnie Grupa FoodCare jest właścicielem marek: Black, Gellwe, Frugo, Fitella, N-Gine, 4Move i Blow oraz największym w Europie Centralnej producentem marek własnych w kategoriach deserowych.

Produkty FoodCare eksportowane są do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Eksport odpowiada za 15 % całościowych obrotów FoodCare.

Grupa posiada zakłady produkcyjne w Zabierzowie i Niepołomicach koło Krakowa i zatrudnia 800 pracowników, będąc jednym z największych pracodawców w regionie. Założycielem
i właścicielem firmy oraz marki FoodCare jest Wiesław Włodarski, urodzony w 1962
w Alwerni.