Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Polska logistycznym centrum Europy

25 listopad 2015

Popyt na usługi e-commerce powoduje, że powstaje zapotrzebowanie na nowoczesne magazyny i rozwiązania logistyczne, które pozwolą przyśpieszyć dostawy. Dzięki swojemu położeniu Polska może stać się znaczącym ośrodkiem obsługującym firmy z całej Europy, co pozytywnie wpłynęłoby na lokalny rynek pracy. Czy sprostamy wymaganiom?

 

„Coraz więcej firm międzynarodowych postanawia przenieść swoją działalność logistyczną do Polski. Nasz kraj jest dobrze usytuowany, by obsługiwać kraje ościenne. Nie brakuje również wyspecjalizowanej kadry pracowniczej” – mówi serwisowi infoWire.pl Jan Zombirt, dyrektor w Dziale Badań Rynku i Doradztwa z firmy JLL. Zagranicznych przedsiębiorców przyciągają także atrakcyjne ceny magazynów.

 

„Szacujemy, że w ciągu najbliższych sześciu lat napłyną do nas firmy z branży e-commerce, które wygenerują popyt na blisko 700 tys. m2 powierzchni magazynowej. Uważamy, że Polska jest na to gotowa. Obecnie plasujemy się na dziewiątym miejscu w Europie, jeśli chodzi o wielkość składów. Nowoczesne magazyny klasy A można łatwo zmodyfikować, aby spełniały wymagania branży: miały większą moc czy przestronniejsze antresole” – twierdzi ekspert.

 

 

Jednak jeżeli chcemy stać się logistyczną potęgą, konieczna

jest budowa nowych magazynów. Deweloperzy widzą to zapotrzebowanie i starają się na nie odpowiadać.

 

KO, KK