Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Posłuchajmy mądrych kobiet - rusza II edycja Tygodnia Znanych Ekspertek

Obrazek
Fot.
24 listopad 2015

Ten tydzień będzie należał w mediach do kobiet. Wszystko za sprawą inicjatywy „Znane Ekspertki”, która promuje obecność kobiet w dyskursie publicznym. W ciągu trzech dni odbędą się też debaty, w których udział wezmą przedstawicielki instytucji i firm tj.: NBP, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, MasterCard, Google, Uber, Oriflame, Medisystem, Pramerica, eService, PayTel i in.

 

W dniach 23-29 listopada b.r. kobiety będą gościły w mediach częściej niż zwykle. Właśnie zaczyna się II edycja Tygodnia Znanych Ekspertek. Z myślą o dziennikarzach i organizatorach konferencji branżowych powstała baza skupiająca specjalistki z różnych dziedzin - www.znaneekspertki.pl. W programach informacyjnych, audycjach radiowych, artykułach prasowych i serwisach internetowych pojawiać się będą specjalistki w charakterze komentatorek, opiniodawców, bohaterek  wywiadów czy reportaży.

 

Jak wynika z cyklicznego raportu Global Media Monitoring Project, na całym świecie kobiety stanowią zaledwie 20% mówców i ekspertów, cytowanych w przekazach mediowych.  Również w polskich mediach w roli komentatorów częściej występują mężczyźni, zwłaszcza w tematyce gospodarczej i finansowej. Dlatego właśnie powstała inicjatywa „Znane Ekspertki” zrzeszająca

doświadczone top-specjalistki z różnych dziedzin. Projekt został zainaugurowany 16 czerwca 2014 i zrzesza obecnie blisko 400 kobiet-ekspertów, w tym ponad 60  CEO, dyrektorów generalnych dużych korporacji, firm, instytucji publicznych, członków zarządu oraz ponad 40 kobiet z tytułem profesora.  Głównym jego celem jest zmiana stereotypowego obrazu eksperta w świadomości społecznej, gospodarczej i medialnej.

 

W ramach obchodów II Tygodnia ZE odbędą się także 3 debaty, organizowane we współpracy z firmą MasterCard, która jest partnerem strategicznym kampanii oraz Centrum Prasowe PAP. Dyskusja dotyczyła będzie m.in.: przełomowych innowacji, obrotu bezgotówkowego oraz współpracy na rzecz wyzwań współczesnej Europy.

 

25 listopada 2015 roku, o godzinie 11:00 odbędzie się panel dyskusyjny pt.: „Współpraca liderów biznesu na rzecz wyzwań współczesnej Europy”, dotyczący możliwości i sposobów nawiązywania współpracy między liderami biznesu w celu sprostania wyzwaniom współczesnej Europy, zaprezentowane zostaną także najciekawsze, inspirujące case studies. W panelu udział wezmą m.i.n: Beata Pawłowska, Oriflame; Aneta Podyma, Pramerica; Beata Leszczyńska, Medisystem; Joanna Pruszyńska- Witkowska, Headlines Porter Novelli.

 

Druga debata odbędzie się w czwartek, 26 listopada, b.r., o godzinie 11.00, pod hasłem „Disruptive innovation – innowacje przełomowe”. W czym tak naprawdę tkwi ich siła? Czy wynika ona z tego, że burzą dotychczasowy porządek, czy raczej z

tego, że znajdują zupełnie nowe rozwiązania starych problemów? W panelu udział wezmą: Ilona Grzywińska Dyrektor Komunikacji Uber; Beata Lubos, Ministerstwo Gospodarki; przedstawiciel Wydziału Telekomunikacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji; prof. Anna Olejniczuk-Merta, Akademia Koźmińskiego; Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, Google; Agnieszka Sznyk, Instytut Innowacyjna Gospodarka oraz Daria Tataj, Tataj Innovation.

 

Ostatnia z zaplanowanych na ten tydzień debat odbędzie się w piątek, 27 listopada, o godz. 14:00, pt.: „Dla kogo jest korzystny obrót bezgotówkowy? Kto na tym zyskuje, a kto traci?” Udział w panelu wezmą: Kamila Kaliszyk, MasterCard; Joanna Seklecka, eService; Anna Ostaszkiewicz, PayTel; Katarzyna Zajdel – Kurowska, NBP.

 

Wszystkie debaty będą miały miejsce w Centrum Prasowym PAP, przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.

 

Miejmy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom głos kobiet z roku na rok będzie coraz bardziej widoczny i słyszalny, a Tydzień Znanych Ekspertek znajdzie przedłużenie w codzienności.

 

ZNANE EKSPERTKI
www.znaneekspertki.pl

 

Znane Ekspertki to ogólnopolski projekt, którego głównym celem jest zwiększenie reprezentacji kobiet w programach informacyjnych i publicystycznych, zwłaszcza o tematyce ekonomicznej oraz na strategicznych konferencjach gospodarczych, relacjonowanych przez polskie media. Beneficjentkami tych działań są nie tylko ekspertki m.in. z różnych instytucji naukowych, firm doradczych, administracji publicznej, a także kobiety zasiadające w zarządach i radach nadzorczych spółek, zwłaszcza w kluczowych dla Polski obszarach, takich jak energetyka, finanse, czy nowe technologie. Jesteśmy przekonani, że zwiększenie widoczności kobiet w publicznej debacie podniesie jej jakość merytoryczną, kulturę, a ponadto jest zachętą dla młodych osób w dążeniu do rozwoju i awansu zawodowego.