Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Pozycjonowanie jako skuteczne narzędzie Emarketingu

Obrazek
27 września 2017

Określenie pozycjonowanie jest coraz bardziej popularne wśród działań marketingowych. Wiele osób nie wie jednak czym naprawdę jest ten proces. Pozycjonowanie to zestaw prac na stronie internetowej wsparty działaniami zewnętrznymi, polegający na jak najlepszej optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Innymi słowy – pozycjonowanie to dostosowanie właściwości strony tak, aby była ona lepiej widoczna w sieci, przez co zajmowała wyższe miejsca na liście wyszukiwania.

 

Marketing internetowy

 

Marketing w internecie polega przede wszystkim na poprawieniu swojej widoczności. Globalna sieć jest dzisiaj przesycona informacjami, przez co coraz trudniej w sposób organiczny dotrzeć na szczyt list wyszukiwania. Istnieją jednak metody i narzędzia, by pozycja naszego biznesu w internecie była jak najwyższa i przełożyła się na wymierne korzyści.

 

Pozycjonowanie to obowiązek

 

Dzisiaj, aby zaistnieć w sieci należy mieć dobrze zoptymalizowaną stronę internetową. Bez tego ciężko będzie nam cokolwiek osiągnąć, a idąc dalej - zarobić. Przede wszystkim należy zadbać o podstawowe kwestie techniczne. Strona powinna mieć przejrzystą strukturę oraz estetyczny wygląd. Dodatkowo ważne jest jej dostosowanie pod urządzenia mobilne.

Każda podstrona na pozycjonowanej witrynie powinna mieć też stworzony indywidualny META tytuł oraz opis, który definiować będzie tematykę strony.

 

Tworzenie odpowiednich treści

Narzędziem, bez którego nie ruszymy z miejsca przy pozycjonowaniu jest odpowiednia treść. Ogół takiej substancji na stronie tworzonych pod konkretny cel marketingowy, nazywany jest content marketingiem. Marketing treści powinien polegać na tworzeniu ciekawych i rozbudowanych treści z zachowaniem pewnej estetycznej kompozycji realizowanej, np. poprzez podział tekstu na nagłówki. Ważne jest także to, aby w tekście właściwym umieszczać frazy kluczowe, które są naszym swoistym celem rozwojowym. Pamiętajmy także, że treść to nie tylko słowo pisane lecz też m.in. wideo, podcasty czy grafiki. Im bardziej urozmaicony jest nasz content marketing, tym większa szansa na sukces.

Wsparcie profesjonalistów

Wiadomo, że przy małych projektach w niszowych branżach jesteśmy w stanie przebić się do czołówki bez większych nakładów. W zasadzie w wielu takich przypadkach można poradzić sobie bez wsparcia profesjonalistów i dotrzeć do całkiem dobrych pozycji. W większości sytuacji potrzebna będzie jednak pomoc zawodowców. Istnieją dwie podstawowe ścieżki pozycjonowania:

 

  • Pozycjonowanie stacjonarne

- opcja polegająca na stworzeniu we własnej firmie działu SEO, czyli grupy pracowników zajmującej się na bieżąco optymalizacją strony i jej stałym pozycjonowaniem;

  • Pozycjonowanie niestacjonarne

- opcja polegająca na współpracy

z podmiotem zewnętrznym, który świadczy dla nas usługi pozycjonowania i optymalizacji oraz monitoruje ten proces przesyłając do zleceniodawcy raporty z przeprowadzonych działań.

 

Opcja z pozycjonowaniem niestacjonarnym jest dziś o wiele bardziej popularna i bardziej rozwojowa. Korzystając z usług firm zajmujących się na co dzień SEO możemy zyskać o wiele więcej, niż korzystając z własnego i drogiego działu ds. pozycjonowania.

 

Pozycjonowanie jako stały proces

 

Musimy pamiętać, że zawodowi pozycjonerzy są w stanie wprowadzić naszą stronę do czołówki wyszukiwania. Jednorazowe wprowadzenie strony na konkretną wysoką pozycją nie gwarantuje nam tego, że będzie to już stałe miejsce dla naszej witryny. Przy stałej pracy na stronie pod kątem pozycjonowania i optymalizacji oraz wspierających działań zewnętrznych w postaci: reklam, artykułów sponsorowanych czy linków zewnętrznych możemy liczyć na ugruntowanie naszej pozycji w sieci na lata oraz jej progresji na jak najwyższe miejsca. Warto zatem uznać pozycjonowanie za comiesięczny punkt w rozwoju własnego biznesu.

 

Artykuł stworzony został przez Agencję Interaktywną Grupa M40.pl