Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Prognozy walutowe Enriqe Diaz z Ebury najbardziej trafne

Obrazek
Prognozy walutowe Enriqe Diaz z Ebury najbardziej trafne
Prognozy walutowe Enriqe Diaz z Ebury najbardziej trafne
16 lipca 2015

Prognoza kursu USD/PLN na II kw. br. przygotowana przez Enrique Diaz, analityka międzynarodowej firmy Ebury z biura w Londynie, okazała się najbardziej trafną wśród prognoz dostępnych w terminalu Bloomberg. Tak jak zakładał Diaz, kurs dolara wobec złotego kształtuje się obecnie na poziomie 3,76.

 
Enrique Diaz, który cyklicznie przygotowuje prognozy szerokiego spektrum par walutowych dla Bloomberga, był także jedynym analitykiem, który przewidział kurs EUR/USD w III kw. 2015 r. na poziomie 1,15. - Kiedy w zeszłym roku analitycy prognozowali kurs EUR/USD, wynoszący wtedy 1,37, byliśmy jedyną instytucją finansową z tak niską prognozą. Obecnie kurs wynosi 1,10-1,12 – mówi Jakub Makurat, Dyrektor Generalny Ebury w Polsce. - W przypadku założenia scenariusza umocnienia się dolara do euro, a co za tym idzie do złotówki, importerzy płacący za zobowiązania w walucie amerykańskiej powinni rozważyć zabezpieczenie tego ryzyka, przynajmniej w części – dodaje Makurat.
 
Enrique Diaz, który w Ebury pełni funkcję Dyrektora ds. Oceny Ryzyka, od wielu lat analizuje globalne rynki finansowe w tym walut wschodzących,  co pomaga

trafnie prognozować notowania złotego. W ten sposób koncentruje się na tworzeniu strategicznych rozwiązań, które mają na celu ochronę finansów firm przed wahaniami na rynkach walutowych.
 
Cotygodniowe analizy walutowe Enrique można znaleźć m.in. na blogu Ebury.pl/blog .
 
Ebury to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw – pomaga im rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczania transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym. Ebury umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. rupia indyjska, chiński juan, real brazylijski, tajski baht, meksykańskie peso) oraz dostarcza sprawdzone rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm.
 
 
 
O Ebury
 
 
Precyzyjnie dobierając instrumenty finansowe zabezpieczające ryzyko kursowe, Ebury zwiększa bezpieczeństwo dochodów i chroni marżę przedsiębiorców. Analizy i zestawy użytecznych informacji przekazywane codziennie przez analityków Ebury zapewniają przedsiębiorcom komfort i możliwość skoncentrowania się na prowadzeniu własnego biznesu. Prognozy walutowe Ebury dostępne są m.in. regularnie w terminalu agencji Bloomberg.
 
Ebury to zespół niemal 300 specjalistów posiadających bogate doświadczenie na światowych rynkach finansowych pracujących w 4 biurach: Londynie, Amsterdamie, Madrycie i Warszawie. Własne centrum IT w Maladze (Hiszpania) dostarcza klientom bezpieczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, w tym najwyższej jakości platformę online.
 
Zaawansowana technologia
stosowana w Ebury usprawnia proces rejestracyjny i transakcyjny oraz umożliwia dostęp do największych dostawców płynności. Ebury współpracuje m.in. z Barclays, Deutsche Bank, Societe Generale, Citi Bank i ABN-AMRO.
 
Firma zrealizowała dotąd transakcje o łącznej wartości ponad 7 mld funtów (ok. 40 mld złotych). Ebury za każdym razem głęboko analizuje biznes każdego z klientów, co umożliwia precyzyjne poznanie ich potrzeb, zaoferowanie usług „skrojonych na miarę” i zapewnienie spersonalizowanego kontaktu (dedykowany specjalista). Do tej pory firma obsłużyła ok. 5 tys. europejskich eksporterów i importerów.
 
Gwarancją bezpiecznej współpracy z Ebury jest działalność pod nadzorem FCA (brytyjski odpowiednik KNF), w tym status Autoryzowanej Instytucji Płatniczej. Ebury podlega przepisom prawnym Urzędu Skarbowego i Celnego Jej Królewskiej Mości (HM Revenue and Customs). Ebury ściśle współpracuje z instytucjami wspierającymi biznes i stosunki gospodarcze pomiędzy krajami. W Polsce Ebury jest członkiem i aktywnie współpracuje z British Polish Chamber of Commerce.