Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Promuj swoją markę w programie Polska Moda!

Obrazek
11 grudnia 2014

Promuj swoją markę w programie Polska Moda!
Rozpoczął się nabór do projektu promocji polskiej odzieży, obuwia, dodatków i galanterii. Swój udział mogą zgłaszać projektanci i producenci, którzy stawiają na wysoką jakość i oryginalne wzornictwo.


Konkurowanie z sieciowymi gigantami dla wielu firm jest niewyobrażalne. Największym problemem w rywalizacji o klienta jest znacznie niższa cena i intensywna promocja. Dlatego większość polskich producentów postanawia skupić się na niszy, która z czasem okazuje się zbyt wąska na uzyskanie oczekiwanego rozgłosu i satysfakcjonującego dochodu.

Z inicjatywą wsparcia polskich marek z branży mody wyszli organizatorzy nowego programu Polska Moda. Do głównych założeń projektu należy poszerzenie kanału dystrybucji rodzimych firm oraz zwiększenie znajomości marek wśród potencjalnych odbiorców. Jak Targi Mody Poznań, które koordynują projekt chcą ten cel osiągnąć? Działania marketingowe projektu podzielone są na promocję skierowaną do właścicieli sklepów i showroomów oraz na promocję w gronie konsumentów.

Program Polska Moda pomaga firmom w osiągnięciu celów biznesowych m.in. dzięki prezentacji oferty na Targach Mody Poznań. Marki,

które zgłoszą się do połowy stycznia 2015 mają możliwość pokazania kolekcji na ekspozycji targów oraz na wybiegu podczas ekskluzywnego pokazu polskich producentów. Każda firma biorąca udział w programie otrzymuje prawo do posługiwania się znakiem Polskiej Mody, który jest dostarczany przez organizatora wraz kartonowymi przywieszkami do ubrań i obuwia. Na życzenie uczestników tworzone są również tabliczki z logotypem Polskiej Mody do zawieszenia na witrynie zaprzyjaźnionych sklepów. Widoczny z wystawy znak Polska Moda jest nie tylko wskazówką: „tu kupisz polskie produkty”, lecz również daje klientom gwarancję, że w tym sklepie są sprzedawane modne i wysokiej jakości ubrania czy buty.

Wszyscy uczestnicy projektu są również promowani w Internecie: na stronie www.polskamoda.mtp.pl, serwisie targów: www.targimodypoznan.pl oraz w mediach społecznościowych. Na potrzeby projektu powstał także spot promocyjny pokazujący kim są ludzie tworzący polską modę oraz jak wygląda profesjonalny zakład produkcyjny, gdzie powstaje odzież i obuwie. W filmie pokazane są marki biorące udział w projekcie Polska Moda.Do programu można zgłaszać się przez cały rok, jednak im wcześniej firma dołączy do projektu, tym pełniej będzie mogła skorzystać z działań promocyjnych w serwisie internetowym oraz w kanałach social
media. Aby wykorzystać wszystkie możliwe działania marketingowe należy przesłać zgłoszenie do końca stycznia 2015 roku.

Więcej informacji na: www.polskamoda.mtp.pl