Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Ranking najczęściej sprowadzanych samochodów. Które auta wypadły najlepiej?

Obrazek
Ranking najczęściej sprowadzanych samochodów. Które auta wypadły najlepiej?
2 marca 2015

Lepiej kupić używanego Opla Astrę czy Volkswagena Golfa? Bardziej opłaca się sprowadzenie Passata czy może Forda Mondeo? W najnowszym raporcie mfind przyjrzał się rynkowi sprowadzanych samochodów. Sprawdziliśmy, co przed kupnem każdy kierowca wiedzieć powinien.


Z najnowszego raportu zespołu porównywarki ubezpieczeń mfind wynika, że w 2014 roku do Polski najczęściej sprowadzano Volkswageny Golfy (ponad 32 tys.) i Passaty (31 tys.) oraz Audi A4 (31 tys.). Jednak w subiektywnym rankingu wcale nie wypadły one najlepiej.

Dane: Samar

Polacy cenią niemieckie marki – z piętnastu najpopularniejszych modeli wśród samochodów sprowadzanych, aż 12 to marki kojarzone z Niemcami. Z czysto technicznego punktu widzenia polscy kierowcy mają dobry gust – wybierają podobnie jak ich bogatsi odpowiednicy na Zachodzie, tyle że skromniejsze portfele zmuszają ich do zakupu aut (mocno) używanych. Aż 71 proc. z samochodów sprowadzonych w 2014 roku miała więcej niż 10 lat, a więc została wyprodukowana przed 2004 rokiem. Oczywiście, im auto jest wyższej klasy, tym generalnie jest starsze w momencie sprowadzenia do Polski, ponieważ

więcej czasu zajmuje mu utrata wartości do poziomu akceptowanego przez polskiego klienta. I odwrotnie – autka miejskie zwykle należą do najmłodszych sprowadzanych.

W rankingu mfind pod względem użyteczności oraz kosztów utrzymania, w klasie aut kompaktowych najlepiej prezentują się Opel Zafira, Renault Scenic i Opel Astra. Z kolei w klasie średnio-wyższej bardzo dobry wynik uzyskał Ford Mondeo.

Na drugim końcu rankingu użyteczności i kosztów utrzymania znalazły się z kolei BMW Serii 5 oraz 3. Jednak w przypadku BMW dla kupującego może liczyć się przede wszystkim radość z jazdy, którą samochody tej firmy gwarantują.

W subiektywnym rankingu pod uwagę wzięto użyteczność, stosunek ceny do wartości, koszty utrzymania oraz radość z jazdy. Pełny raport o najczęściej sprowadzanych samochodach z infografikami oraz dokładnymi opisami aut można znaleźć w serwisie Akademia mfind.

Ranking to pierwsza część raportu mfind o sprowadzanych samochodach. Z kolejnych publikacji kierowcy dowiedzą się, jak nie dać się oszukać nieuczciwemu sprzedawcy używanych aut, poznają tajniki pracy handlarza samochodowego oraz otrzymają 10 wskazówek, jak kupić sprowadzony samochód i się nie naciąć.

O mfind - porównywarce ubezpieczeń, która dba o kierowców

"Wyobrażasz sobie kupno komputera na podstawie ceny, ale bez wiedzy o jego parametrach? No właśnie, my też
nie"
. Dokładnie tak samo jest z ubezpieczeniami samochodu. Dlatego mfind to porównywarka ubezpieczeń, która pokazuje nie tylko ceny, ale również bardzo dokładnie prezentuje zakresy ubezpieczeń OC i AC. Dzięki temu nie tylko można kupić ubezpieczenie taniej i szybciej niż u agenta lub na stronie towarzystwa, ale również wygodnie i świadomie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. To właśnie możliwość dokładnego porównania ofert, wyróżnia porównywarkę mfind spośród działających na rynku prostych kalkulatorów. Tylko w mfind możesz wybrać najlepsze z najtańszych rozwiązań.

Założyciele mfind

Bartłomiej Roszkowski - doświadczony w branży mediów cyfrowych i nowoczesnych technologii założyciel NetPress Digital i Nexto.pl - lidera sprzedaży książek i prasy elektronicznej, wyróżnionego jako jeden z najlepszych sklepów internetowych w Polsce przez portal Money.pl. Od 2013 współtworzy i jest członkiem zarządu mfind - nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferujacego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Studiował prawo i administrację oraz zarządzanie i marketing/e-biznes na Uniwersytecie Warszawskim. W wersji ekstremalnej uprawia wspinaczkę, snowboard i nurkowanie.

Bartosz Salwiński - od 1997 roku zawodowo związany z rynkiem ubezpieczeń. W 2002 r. współtworzył AB Port - multiagencję specjalizujacą się w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych, uznawaną za jedną z najprężniej działających w województwie mazowieckim, wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą. Współzałożyciel i członek zarządu mfind - nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferujacego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył także szkołę muzyczną - gra na skrzypcach, fortepianie i klarnecie. W 2012 r. opłynął jachtem Spitsbergen przez cieśninę Hinlopen - było to czwarte takie dokonanie w historii Polski.

Artur Żuliński - jest założycielem jednej z największych w kraju multiagencji ubezpieczeniowych AB Port, której zaufało ponad 300 tys. klientów oraz byłym menedżerem Orkiestry Symfonicznej "Promenada". Współzałożyciel i członek zarządu mfind - nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferującego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Studiował zarządzanie i marketing oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej, włada czterema językami - angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim. Podróżnik, żeglarz, pilot, ratownik, pasjonat sportów ekstremalnych. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który bez dokumentów przewozowych przeprowadził autokar turystów z Grecji do Polski.