Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Samsung piątą najsilniejszą marką na polskim rynku i z pięcioma tytułami Superbrands 2015/16

Obrazek
Fot.
24 listopad 2015

Firma Samsung znalazła się w gronie dwudziestu najsilniejszych marek obecnych na polskim rynku. W najnowszej edycji badania Superbrands, marka zajęła piąte miejsce, i jako jedna z czterech awansowała w ogólnym zestawieniu. Firma otrzymała również pięć wyróżnień w kategorii Elektronika Konsumencka i AGD.

 

Samsung został uznany za jedną z najsilniejszych wizerunkowo i najprężniej działających marek w Polsce. Oprócz wysokiego piątego miejsca w zestawieniu ogólnym, firma zdobyła również pięć wyróżnień w podkategoriach, dotyczących produktów konsumenckich: telefony i smartfony, RTV i audio, AGD duże, sprzęt foto-video oraz komputery i akcesoria. Superbrands to wyróżnienie, które potwierdza, jak wysoko cenione są innowacje technologiczne wykorzystywane od lat w urządzeniach Samsung oraz poziom zaufania, jakim konsumenci w Polsce darzą firmę i oferowane przez nią produkty. 

 

Wysoka piąta pozycja w tegorocznym zestawieniu, to dla nas szczególne wyróżnienie, ponieważ konsumenci coraz więcej oczekują od dostępnych na rynku marek i produktów. Cieszymy się, że to właśnie Samsung znalazł się w gronie marek najbardziej docenianych przez nabywców – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

 

Tegoroczna edycja

Superbrands – konsumenckiego badania siły i wizerunku marki, została zrealizowana przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia we wrześniu 2015 r., na próbie przekraczającej 15 tys. Konsumentów. W zestawieniu zostało uwzględnionych ponad 2300 marek konsumenckich, w 110 kategoriach produktów i usług. W badaniu pomiarowi poddano wspomaganą znajomość marki, skłonność do polecenia oraz kapitał marki.

 

Nagrody Superbrands są przyznawane w Polsce od 2005 roku, a wyróżnione nimi firmy uzyskują Certyfikację oraz po dołączeniu do Klubu Superbrands, możliwość umieszczenia na produktach godła Superbrands – jednej z najlepszych wizualnych rekomendacji konsumenckich.

 

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na  www.samsung.pl