Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Stabilny kurs złota to możliwość zysku dla klientów mBanku

Obrazek
Fot.
17 kwietnia 2014

Złoto dla zuchwałych to nowa lokata strukturyzowana w ofercie mBanku. Jej zysk zależny jest od cen złota na giełdzie w Londynie i może sięgnąć nawet 10 proc. Bezpieczeństwo inwestycji potwierdza gwarancja kapitału, która obejmuje całość wpłaty.

Nasza nowa lokata strukturyzowana to perspektywa wysokich zysków – do 10 proc. w skali roku, przy całkowitej gwarancji wpłaconego kapitału i braku prowizji. Co ważne, produkt umożliwia inwestycję w złoto bez konieczności posiadania kruszcu – mówi Marcin Konkel, kierujący Wydziałem Produktów Inwestycyjnych mBanku. – To ciekawa alternatywa dla osób poszukujących zysków wyższych od tych, możliwych do osiągniecia na niżej oprocentowanych lokatach – dodaje.

Rentowność lokaty strukturyzowanej Złoto dla zuchwałych jest uzależniona od tego, jak kształtować się będzie cena złota notowana na giełdzie w Londynie (LBMA), wyrażona w dolarach amerykańskich za uncję. Strategia produktu zakłada stabilizację cen złota w okresie najbliższych dwunastu miesięcy.

Lokata strukturyzowana zawiera tzw. barierę. Ozancza to, że gdy kurs kruszcu wzrośnie w dowolnym dniu powyżej poziomu bariery, klient w dniu zakończenia lokaty zyska 2,15

proc. W takiej sytuacji odsetki będą więc zbliżone do tych z klasycznej rocznej lokaty bankowej, przez co produkt jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

W przypadku gdy cena złota po dwunastu miesiącach będzie zawierać się w przedziale od 100 proc. do poziomu bariery (która wcześniej nie zostanie naruszona), inwestor w pełni skorzysta na wzroście wartości tego kruszcu. Jeśli zaś cena instrumentu bazowego na popołudniowym fixingu w dniu 27.04.2015 r. znajdzie się poniżej poziomu 99,99 proc. wartości początkowej i nigdy w trakcie trwania lokaty nie przekroczy poziomu bariery, lokata strukturyzowana Złoto dla zuchwałych zapewni pełną ochronę kapitału.

Aby skorzystać z lokaty wystarczy posiadać bezpłatne konto w mBanku. Minimalna kwota inwestycji to 1000 zł. Produkt można uruchomić on-line.