Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Surge Cloud partnerem Grupy Orange

27 września 2017

Start-up Surge Cloud, wykorzystujący technologię Internetu Rzeczy do badania oraz monitorowania zdarzeń w sklepach, podpisał umowę partnerską ze spółką Integrated Solutions z Grupy Orange. Spółki będą współpracować przy projektach z zakresu Handlometrii i Cyfrowej Transformacji.

 

„Już w tym momencie realizujemy wspólnie z Integrated Solutions trzy wspólne, innowacyjne projekty. Dzięki naszej współpracy klienci Grupy Orange otrzymają dostęp do technologii badania zachowań klientów w czasie rzeczywistym, co oznacza dla nich wpływ na poprawę tak istotnych aspektów działalności jak skuteczność ekspozycji, efektywność czasu pracy handlowców, czy optymalizacja stanu zatowarowania sklepów” – wyjaśnia Marcin Dąbrowski, prezes i współzałożyciel Surge Cloud.

 

Transformacja przemysłu, administracji i gospodarstw domowych za sprawą „Internetu Rzeczy” (Internet of Things – IoT) dopiero się zaczęła, ale już teraz stwarza wiele okazji biznesowych. Otwiera przed przedsiębiorcami tysiące nowych dróg komunikacji z konsumentem – łatwiejszych, szybszych i efektywniejszych od tradycyjnych.

 

Do korzyści płynących z rozwiązań IoT należy zaliczyć m.in.: redukcję kosztów, zwiększenie produktywności i bezpieczeństwa pracowników, lepszą alokację kapitału czy poprawę relacji z klientami. Surge Cloud już od

3 lat projektuje, testuje i produkuje specjalistyczne urządzenia badawcze na potrzeby klientów zajmujących się handlem offline.

 

„W ciągu pięciu najbliższych lat liczba wdrożeń z zakresu Internet of Things w polskim handlu znacząco wzrośnie. Natomiast Surge Cloud planuje już realizację projektów w Hiszpanii, Niemczech oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich” – powiedział Marcin Dąbrowski.

 

W tym roku zdolności technologiczne startupu zostały dodatkowo wzmocnione drugą rundą inwestycyjną od Meta-Ventures, sięgającą 1,8 miliona złotych, choć nie pieniądze są w tym przypadku najistotniejsze.

 

„Ważniejszy w tym przypadku był wybór partnera, za którym stoi biznes. W przypadku Meta-Ventures mówimy o udziale naszych potencjalnych klientów – inwestorów i właścicieli marek, które mogą być beneficjentami naszych projektów” – zaznaczył Marcin Dąbrowski, współzałożyciel i CEO Surge Cloud.