Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Światowa premiera – Lufthansa prezentuje Klasę Ekonomiczną Premium

Boeing 747
11 marca 2014

Nowe, komfortowe fotele i ponad 50% więcej przestrzeni osobistej – wyjątkowe doświadczenie podczas podróży, w przystępnej cenie.


Pierwszego dnia tegorocznych targów ITB w Berlinie odbyła się światowa premiera – Lufthansa zaprezentowała nową Klasę Ekonomiczną Premium. Rezerwacji na bilety w nowej klasie można będzie dokonać już od maja na połączenia od listopada 2014 roku. Rejsy będą obsługiwane przez samoloty typu Boeing 747-8. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy w całej flocie międzykontynentalnej zostaną zainstalowane nowe fotele.

„Nasza Klasa Ekonomiczna Premium to zupełnie nowa jakość podróży, produkt łączący wysoki komfort z przystępną ceną. Wygodne fotele, stwarzające do 50% więcej przestrzeni osobistej niż w Klasie Ekonomicznej, sprawią iż znajdziemy się w segmencie premium wśród międzynarodowej konkurencji” – powiedział podczas prezentacji Lufthansy na targach ITB w Berlinie Jens Bischof, członek zarządu Lufthansa German Airlines odpowiedzialny za sprzedaż, produkt i marketing.

Nowy produkt pozwoli Lufthansie wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy wybierają obecnie Klasę Ekonomiczną ale oczekują większego komfortu. Po wprowadzeniu licznych innowacji, np. nowego, w pełni

rozkładanego do pozycji poziomej fotela Klasy Biznes Lufthansy, powstała widoczna luka pomiędzy Klasą Biznes i Klasą Ekonomiczną. Jej idealnym wypełnieniem jest nowa Klasa Ekonomiczna Premium, która zapewnia więcej przestrzeni i komfortu, ale jest bliższa cenowo klasie ekonomicznej. Wprowadzenie nowej klasy to pierwsza taka oferta od 35 lat.

„Projekt i zalety nowego fotela są wynikiem pogłębionych analiz i wywiadów z pasażerami
jak również rozmów z partnerami handlowymi – procesu prowadzonego z powodzeniem przez Lufthansę. Po modernizacji Klasy Pierwszej i Biznes, instalacja 3600 foteli we wszystkich 106 maszynach szerokokadłubowych w ciągu zaledwie roku, to kolejny krok
w stronę umocnienia wiodącej pozycji na rynku – kontynuował Bischof. „Spodziewamy się ponad 1,5 mln pasażerów rocznie korzystających z naszej nowej Klasy Ekonomicznej Premium.”

50 procent więcej miejsca i niemiecka precyzja
Nowe fotele zostały zaprojektowane we współpracy z firmą müller/romca Industrial Design z Kilonii i wyprodukowane przez producenta foteli ZIM Flugsitz znad Jeziora Bodeńskiego. W zależności od modelu maszyny, są one do 3 cm szersze, zapewniając większą prywatność. Gwarantują do 10 cm więcej przestrzeni dzięki indywidualnym, szerszym podłokietnikom i konsoli umieszczonej centralnie pomiędzy fotelami. Oparcie fotela można odchylić bardziej niż poprzednio, a odstęp między fotelami wzrósł do 97 cm.
W rezultacie pasażerowie
zyskali prawie półtora raza więcej indywidulanej przestrzeni niż w Klasie Ekonomicznej. Zagłówki mogą być wysuwane do maksymalnie wygodnej pozycji. Dodatkowy komfort zapewniają podnóżki o regulowanej wysokości montowane od drugiego rzędu aż do samego końca i – z powodów technicznych – zainstalowane w pierwszym rzędzie podpórki pod nogi ze zintegrowanymi podnóżkami. Praktyczny uchwyt na butelkę umieszczony przy fotelu, gniazdko elektryczne i przestrzeń na rzeczy osobiste, zapewnią jeszcze bardziej komfortową podróż.

Dodatkowy serwis dla pasażerów Klasy Ekonomicznej Premium
Pasażerowie Premium mogą zabrać dwa razy więcej bagażu rejestrowanego niż w klasie ekonomicznej – 2 sztuki bagażu podręcznego, każdy o wadze do 23 kg. Za dodatkową opłatą w wysokości 25 euro, pasażerowie otrzymają przed odlotem dostęp do komfortowych saloników Klasy Biznes Lufthansy. Dotychczas były one dostępne wyłącznie dla pasażerów, posiadających określony status w programie Miles&More. Przepisy dotyczące odprawy i bagażu podręcznego są takie same jak w Klasie Ekonomicznej.

Na pasażerów Klasy Ekonomicznej Premium czekają na pokładzie miłe niespodzianki
w postaci powitalnego drinka i butelki wody oraz wysokiej jakości zestawu praktycznych akcesoriów podróżnych. Posiłki będą serwowane na porcelanowej zastawie stołowej.

Pasażerowie mogą korzystać z pokładowego systemu rozrywki za pomocą dotykowych monitorów 11- i 12-calowych lub pilota, którego można używać także do obsługi gier. Monitory są ok. 2 cale większe niż w klasie ekonomicznej (w zależności od modelu maszyny). Ofertę rozrywkową dopełnia bogaty wybór gazet i magazynów.

Nawet do 52 miejsc, w zależności od modelu, w atrakcyjnych cenach
Klasa Ekonomiczna Premium Lufthansy mieści się w osobnym przedziale pomiędzy Klasą Ekonomiczną a Klasą Biznes. W zależności od modelu maszyny, liczy od 21 do 52 foteli najwyższej jakości. Montaż w ramach nowej klasy podróży będzie prowadzony od podstaw w całej flocie i rozpocznie się jesienią 2014, a zakończy latem 2015 roku. Pierwszymi maszynami poddanymi modernizacji będą Boeingi 747-8. Ceny biletów w Klasie Ekonomicznej Premium będą bliższe cenom w Klasie Ekonomicznej niż Klasie Biznes. Cena biletu w dwie strony przez Północny Atlantyk lub do Azji będzie średnio o ok. 600 euro wyższa niż w klasie ekonomicznej.

5 GWIAZDEK: Klasa Ekonomiczna Premium ważnym elementem kampanii dotyczącej poprawy jakości usług
Prezentacja Klasy Ekonomicznej Premium jest uzupełnieniem licznych usprawnień we wszystkich klasach podróży – zarówno na pokładzie jak i w salonikach - zaplanowanych przez Lufthansę do roku 2015. Do tego czasu cała flota międzykontynentalna Lufthansy zostanie również wyposażona w nowe fotele Klasy Pierwszej i Biznes – łącznie będzie ich 7000. Oprócz modernizacji wnętrza kabiny, dalszej modernizacji podlegać będzie także serwis pokładowy i naziemny. Celem Lufthansy jest aby poprzez podkreślenie gościnności, maksymalnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.