Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

UNIQA ubezpiecza flotę EFL

Obrazek
4 marca 2014

UNIQA rozpoczęła współpracę z największą firmą leasingową na rynku – Europejskim Funduszem Leasingowym.


W pierwszym roku współpracy UNIQA planuje ubezpieczyć około tys. 3 tys. pojazdów o wartości 300 mln zł.

Ochroną objęte zostały wszystkie rodzaje pojazdów oferowanych przez EFL – osobowe, dostawcze, ciężarowe, przyczepy, naczepy i autobusy. Umowa na kompleksowe ubezpieczena komunikacyjne jest bezterminowa.

- Podjęcie współpracy z UNIQA TU jest kontynuacją strategii EFL w obszarze ubezpieczeń, której celem jest oferowanie klientom szerokiego wyboru produktów najlepszych na rynku firm ubezpieczeniowych. Oferowane przez nas ubezpieczania muszą gwarantować klientom możliwie najszerszy, dostępny na rynku zakres ochrony oraz najwyższy standard obsługi szkód – mówi Wojciech Przybył, prezes zarządu EFL Finance.

EFL to kolejny duży gracz ubezpieczany przez UNIQA. - W przyszłym roku chcemy podwoić portfel w całym kanale sprzedaży. Do końca 2015 r. planujemy rozpoczecie współpracy z przynajmniej pięcioma firmami leasingowymi z pierwszej dziesiątki najlepszych - mówi Damian Jedliński, szef Działu Sprzedaży - Leasingi UNIQA.

Największa ubezpieczana do tej pory przez UNIQA flota, licząca ok. 12 tys.

pojazdów należy do Raiffeisen Leasing. Współpraca z Raiffeisen Leasing obejmuje także ubezpieczenia majątkowe, życiowe i zdrowotne.

EFL to największa firma leasingowa w Polsce, należąca od jednej z największych na świecie instytucji finansowych – Grupy Crédit Agricole. W 2013 r. wartość środków sfinansowanych przez EFL wyniosła 3,2 mld zł i w porównaniu z rokiem wcześniejszym wzrosła o prawie 19 proc. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań finansowych, oferując leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, faktoring oraz produkty dodatkowe. EFL finansuje samochody osobowe i dostawcze, oferuje leasing maszyn i urządzeń, sprzętu IT, współpracując z czołowymi producentami i dostawcami. EFL jest 100 proc. udziałowcem firmy Carefleet SA wyspecjalizowanej w wynajmie długoterminowym oraz właścicielem Credit Agricole Commercial Finance SA oferującej usługi faktoringowe.