Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Wheel Systems wyrusza na podbój Krzemowej Doliny

2 listopad 2014

Warszawa, 20 października 2014 r. – Wheel Systems znalazło się wśród trzech finalistów konkursu Tech-Match Europe. Oznacza to, że pod koniec października br., przedstawiciele firmy – jako część polskiej reprezentacji – udadzą się do Doliny Krzemowej, aby podczas specjalnych pokazów zaprezentować jeden ze swoich sztandarowych produktów – autorski system FUDO.


– Bardzo się cieszę, że zakwalifikowaliśmy się do Tech-Match Europe. – mówi Patryk Brożek, prezes zarządu firmy Wheel Systems – Oprócz niezwykłej szansy, którą w ten sposób otrzymaliśmy, już samo miejsce wśród finalistów konkursu to wyraz uznania i dowód na olbrzymi potencjał naszych rozwiązań.

Celem programu Tech-Match Europe jest ofiarowanie obiecującym, wschodzącym europejskim firmom technologicznym szansy nawiązania kontaktów biznesowych w USA. Inicjatywa przewiduje prezentację rozwiązań uczestników podczas specjalnie zaaranżowanych w tym celu spotkań z wyselekcjonowanymi przedstawicielami, m.in. amerykańskich firm z sektora bankowego, telekomunikacyjnego, oraz informatycznego.

– Wiążemy duże nadzieje z możliwością zaprezentowania FUDO w Dolinie Krzemowej, przed nieosiągalnym w normalnych warunkach gronem przedstawicieli amerykańskiego biznesu. – mówi Patryk Brożek, prezes zarządu firmy Wheel

Systems To też doskonała szansa na zbadanie reakcji tamtejszego rynku na nasze propozycje z dziedziny bezpieczeństwa IT, a w efekcie, przygotowanie gruntu do wprowadzenia FUDO do dystrybucji także w USA.

Tech-Match Europe realizowany jest w ramach programu InSight2030 into Silicon Valley 2013-2016 Ministra Gospodarki RP, przy współudziale Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie, oraz Silicon Valley Acceleration Center (SVAC).

O rozwiązaniu FUDO 1.3

FUDO w wersji 1.3 to autorskie rozwiązanie firmy Wheel Systems - jedno, samowystarczalne urządzenie, umożliwiające monitoring, rejestrację i audyt zdalnych sesji administracyjnych, porównywalny tylko z posiadaniem stałego podglądu zawartości monitora użytkownika zdalnego. FUDO pozwala w łatwy sposób ustalić, kto i kiedy pobrał dany plik, czy skasował jakiś dokument lub korespondencję, a w przypadku włamania, znacznie uprościć postępowanie i ograniczyć koszty nadużycia. FUDO rejestruje i archiwizuje wszystkie połączenia zdalne realizowane poprzez protokoły RDP, SSH, VNC, HTTP/HTTPs, Oracle, MySQL, Telnet oraz umożliwia łatwe odnalezienie sesji z udziałem wskazanych użytkowników i odtworzenie ich przebiegu w formie zapisu wideo. Dodatkową funkcjonalnością jest przeszukiwanie sesji pod kątem występowania wskazanych fraz. FUDO szyfruje zapisywane dane oraz zapewnia ich integralność, a także pozwala na weryfikację użytkowników przez zewnętrzne systemy uwierzytelniania. FUDO to także
szybka reakcja na zagrożenia – w przypadku zauważenia niepożądanych działań daje możliwość chwilowego zablokowania sesji danego użytkownika lub całkowitego zerwania połączenia i odebrania praw dostępu.

###

O Wheel Systems

WHEEL Systems jest czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa systemów IT. Specjalizuje się w zagadnieniach uwierzytelnienia i autoryzacji użytkowników oraz monitoringu dostępu do sieci korporacyjnych. W swoich produktach łączy innowacyjność i łatwość obsługi, z silnymi mechanizmami bezpieczeństwa. To cel nadrzędny, jaki firma stawia sobie podczas projektowania kolejnych rozwiązań. WHEEL Systems jest liderem na polskim rynku uwierzytelnienia użytkowników, a także jedną z nielicznych na świecie firm, oferujących rozwiązania z zakresu monitoringu, rejestracji i zapisu zdalnych sesji. Uzupełnieniem oferty produktów jest szeroka gama usług, które obejmują m.in. wdrożenia, konsulting, szkolenia, a także wsparcie techniczne świadczone na najwyższym poziomie. Firma powstała w 2004 roku z inicjatywy doświadczonych specjalistów w branży IT. Od tego czasu zaufało jej ponad 100 firm i instytucji. Wśród klientów firmy znajdują się m.in.: Play, Allegro, Netia, T-Mobile, Orlen S.A., Euro Bank, Bank BGK, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Najwyższa Izba Kontroli, GTS Energis, COMARCH S.A, Getin Bank, Biuro Informacji Kredytowej, Medicover. Dystrybucja produktów odbywa się za pośrednictwem największych integratorów systemów i dostawców kompleksowych rozwiązań informatycznych na terenie całej Polski.

Więcej informacji: www.wheelsystems.com