Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Wydajne i oszczędne drukarki Samsung M2835 i M2885.

Obrazek
Fot.
21 maja 2014

Na sklepowych półkach już wkrótce pojawią się dwa nowe modele monochromatycznych drukarek laserowych firmy Samsung. Wyposażone w dogodne rozwiązania dla druku mobilnego, takie jak zintegrowany moduł NFC umożlwiający drukowanie za jednym dotknięciem smartfona czy aparatu fotograficznego. Drukarki Samsung posiadają także system rozdzielnego tonera i bębna, gwarantując oszczędność materiałów eksploatacyjnych.


Drukowanie bezpośrednio z urządzeń przenośnych takich jak smartfony, tablety czy aparaty fotograficzne nigdy nie było prostsze. Nowe laserowe drukarki posiadają wbudowany moduł NFC (Near Field Communication), dzięki któremu dokumenty i zdjęcia przechowywane na urządzeniach mobilnych wydrukujemy poprzez ich jedno zetknięcie z drukarką. Do obsługi druku poprzez NFC została także opracowana intuicyjna aplikacja mobilna. Za jej pośrednictwem urządzenie wielofunkcyjne M2885FW umożliwia również bezprzewodowe skanowanie dokumentów oraz przesyłanie faksów. Z drukarką wygodnie połączymy się także za pomocą WiFi Direct. Ponadto, nowe modele drukarek Samsung są kompatybilne z rozwiązaniem Google Cloud Print – dające możliwość bezprzewodowego druku niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Znaczącą zaletą nowych drukarek koreańskiego producenta jest ich wysoka wydajność przy niskich kosztach

druku. W dużej mierze jest to zasługą zastosowania autorskiego rozwiązania Samsung Eco-driver. Specjalnie zaprojektowany sterownik obniży zużycie tonera, papieru oraz zużywanej przez urządzenie energii. Z kolei zastosowanie w drukarkach Samsung tonera o wyjątkowo wysokiej wydajności pozwoli na wydrukowanie do aż trzech tysięcy stron, bez konieczności jego wymiany. Druk odbywać się będzie także szybko i sprawnie, dzięki połączeniu zastosowania procesora 600Mhz oraz pamięci 128 MB. W efekcie możliwe jest efektywne drukowanie aż 28 stron na minutę. System rozdzielnego tonera i bębna zastosowany w nowych drukarkach zapewnia znaczne oszczędności i większą efektywność. W porównaniu z urządzeniami w którym oba te elementy są złączone, nowe modele Samsung gwarantują wydruk do 1200 stron więcej bez konieczności wymiany obu części. Dzięki temu, zastąpienie tych podzespołów drukarki jest także tańsze, jako że nie istnieje konieczność ich jednoczesnej wymiany.

W drukarce M2835DW oraz urządzeniu wielofunkcyjnym M2885FW zastosowana została autorska technologia poprawy obrazu Samsung RECP (Rendering Engine for Clean Page), która zagwarantuje ostry i wyraźny tekst oraz obrazy. Jej działanie będzie widoczne między innymi dzięki poprawie kontrastu drukowanych dokumentów czy podkreśleniu konturów tekstu. Jakość obrazu zagwarantuje także zastosowanie wysokiej rozdzielczości optycznej 1200x600 dpi.

Nowa monochromatyczna drukarka laserowa Samsung M2835DW będzie
dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 629 PLN, a urządzenie wielofunkcyjne Samsung M2885FW w cenie 1099 PLN. Oba urządzenia są objęte 3-letnią gwarancją.