Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Jak content marketing wzmacnia pozycjonowanie strony?

Obrazek
Fot.
31 sierpnia 2015

Wysoka pozycja w wynikach organicznych internetowych wyszukiwarek to efekt pożądany przez każdy serwis. Strony, które znajdują się u szczytu listy wyników, mają więcej odsłon, stają się popularniejsze, a ich wartość wzrasta w oczach użytkowników. 
 
W obecnych czasach, aby osiągnąć sukces, nie wystarczą jednak tylko działania reklamowe w postaci pozycjonowania czy linków sponsorowanych. Coraz częściej, aby dotrzeć do klientów, zdobyć ich zaufanie i przekonać do swojej marki, trzeba wykorzystać działania długofalowe. Najskuteczniejszym z nich zdaje się być content marketing.
Content marketing to ogół działań skoncentrowanych na zbudowaniu lub wzmocnieniu wizerunku przedsiębiorstwa w internecie. Zazwyczaj polega on na komponowaniu niepowtarzalnych treści w postaci poradników i artykułów tematycznych, które skupiają uwagę potencjalnych klientów. Taka forma marketingu pomaga w kreowaniu się przez firmę jako profesjonalisty w danej dziedzinie oraz wskazuje na wysokie zaangażowanie firmy. Kluczowym elementem jest także zasięg przekazu, jaki posiadają treści wypuszczane przez firmę. Aby był on szeroki, należy zadbać o wysoką jakość tekstu i informacji w nim zawartych.
 
Zaufanie przede wszystkim
 
W odróżnieniu od innych

form pozycjonowania, content marketing nie jest nastawiony na szybką sprzedaż i łatwy zysk, ale na wykreowanie wizerunku solidnej marki w oczach klientów. Poprzez publikację w różnorodnych źródłach obrandowanych materiałów zwiększa się wiarygodność firmy w oczach internautów. Dzięki praktyce udostępniania interesujących treści firma przestaje być anonimowa i może być znacznie łatwiej odnaleziona w internecie. Pośrednim efektem działań mających na celu zwiększenie poziomu zaufania i wiarygodności jest wzrost sprzedaży i generowanie zysków, a jest to przecież główny cel każdego przedsiębiorcy.
 
Wszystkie drogi prowadzą do twojej firmy
 
Zamieszczanie linków i nazwy firmy w zróżnicowanych mediach i rozmaitych artykułach sprawia, że zwiększona zostaje liczba miejsc, z których przejść można do firmowej strony. To z kolei skutkuje pomnożeniem liczby odsłon i wzrostem popularności, a co za tym idzie – wyższym pozycjonowaniem w przeglądarkach. Jednak aby pobudzić ruch na stronie i zainteresowanie odbiorców, należy skupić się na skonstruowaniu tekstu wysokiej klasy.
 
Bądź kontent dzięki content
 
Jeżeli twój odbiorca dostanie treści, z których będzie zadowolony, twoje wyniki także się poprawią. Korzyścią płynącą z pozycjonowania za pomocą content marketingu jest przede wszystkim trwałość relacji. Zadowoleni i usatysfakcjonowani klienci będą lojalni wobec dostawcy usług, dzięki którym pojawiają się u nich pozytywne emocje. Treści
wysokiej jakości pozostają w obiegu i przyciągają do siebie ludzi nawet przez kilka lat. Warto zatem inwestować w wysoki poziom treści content marketingowych. Jak to zrobić, podpowiada jeden z autorów bloga firmy LeadBullet SA.